четвер, 28 січня 2016 р.

Військове капеланство: законодавчі перспективи та навчання - на порядку денному України

Світлина з kapelanstvo.org.ua
Військове капеланство: законодавчі перспективи та навчання - на порядку денному України

Представники церков і релігійних організацій обговорили перспективи вдосконалення законодавства України в сфері військового капеланства. Про це йшла мова під час засідання Ради у справах душпастирської опіки при Міністерстві оборони України 21 січня 2016 року у Центральному будинку офіцерів у Києві.

Приводом для події став розроблений Радою національної безпеки і оборони України законопроект з питань служби військового духовенства (капеланської) служби у Збройних Силах України.

У зв’язку з цим Рада у справах душпастирської опіки вирішила створити окрему робочу групу з доопрацювання цього документу. Представники конфесій вважають, зокрема, що військове капеланство має поширюватися не тільки на військо, але в тому числі на Національну Гвардію та Державну прикордонну службу України. Також залишається відкритим питання капеланського служіння в правоохоронних органах.

Полковник Руслан Коханчук, старший офіцер Відділу роботи з громадськими, релігійними організаціями та шефських зв`язків Департаменту соціальної та гуманітарної політики Міноборони України, повідомив про успіхи та складнощі на шляху до впровадження в Збройних Силах Україні капеланської служби. За його словами, вже затверджено тарифи для посад священиків-капеланів та триває процес створення профільного управління у складі Міністерства.

Свої пропозиції з цього питання висловили запрошені на засідання фахівці: співробітник Секретаріату Кабінету Міністрів Юрій Решетніков та виконавчий директор Інституту релігійної свободи Максим Васін.

Також учасники засідання постатейно розглянули проект типової угоди між Міністерством оборони України та церквою (релігійною організацією) про співпрацю у сфері задоволення релігійних потреб військовослужбовців Збройних Сил України та у справах служби військового духовенства (капеланства). На підставі відповідних угод з церквами та релігійними організаціями, які входять до складу Ради у справах душпастирської опіки, Міністерством будуть укладатися трудові контракти з майбутніми штатними військовими священиками (капеланами).

Світлина з kapelanstvo.org.ua
Особливу увагу було приділено проблемам військового капеланства в районах проведення АТО, а також висунуто пропозиції щодо плану діяльності Ради на 2016 рік.

Засідання завершилось вирішенням внутрішніх питань організації роботи Ради у справах душпастирської опіки при Міноборони. Її головою на наступний річний період переобрали єпископа УАПЦ Володимира (Черпака) та секретарем – священика УГКЦ Любомира Яворського.

Про шляхи впровадження в Україні концепції тюремного капеланства йшлося на засіданні Душпастирської ради при Державній пенітенціарній службі України, яке відбулося 22 січня 2016 року під головуванням протоієрея УГКЦ Костянтина Пантелея у приміщенні центрального апарату Служби.

Душпастирська рада затвердила 4 навчальні модулі компетентності: правової, режимної, психолого-педагогічної і фахової (душпастирської). За підсумком навчання капеланів в міжконфесійних групах проводитиметься тестування для оцінки рівня засвоєння матеріалу.

Це навчання планується проводити в Київському Інституті кримінально-виконавчої служби, Чернігівській пенітенціарній академії, Білоцерківському училищі професійної підготовки персоналу та Дніпродзержинському училищі професійної підготовки персоналу Державної кримінально-виконавчої служби України. 

Представники керівництва цих навчальних закладів, які взяли участь у засіданні, представили свої програми підготовки капеланів. 

Душпастирська рада також запланувала провести у 2016 році міжнародну науково-практичну конференцію на тему «Сучасність і перспективи душпастирської опіки в пенітенціарній системі України».

За матеріалами Інституту релігійної свободи
Олександр Кривенко, римо-католик, юрист, журналіст, викладач-експерт із інформаційної комунікації, правозахисник і благочинець
м. Київ
+380632413681
skype: kryvenko_oleksandr
akryvenko64@gmail.com
http://a-kryvenko.blogspot.com/
http://www.facebook.com/oleksandr.kryvenko.5
https://twitter.com/OleksaKryvenko
https://google.com/+OleksandrKryvenko
https://instagram.com/oleksandrkryvenko/
https://www.tumblr.com/settings/blog/oleksandr-kryvenko
https://vk.com/oleksandr.kryvenko
Посилання: Олександр Кривенко. Військове капеланство: законодавчі перспективи та навчання - на порядку денному України. // 28.01.2016. Київ. Режим доступу:  http://kryvenko-maranata.blogspot.com/2016/01/blog-post_28.html

© Католицький блог kryvenko-maranatha. - All the contents on this site are copyrighted ©

Немає коментарів:

Дописати коментар