четвер, 29 березня 2018 р.

ЗВЕРНЕННЯ ДО ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ ЩОДО ОПРИЛЮДНЕННЯ ПЕТИЦІЇ НА ЗАХИСТ СІМЕЙНИХ ЦІННОСТЕЙ

ЗВЕРНЕННЯ ДО ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ ЩОДО ОПРИЛЮДНЕННЯ ПЕТИЦІЇ НА ЗАХИСТ СІМЕЙНИХ ЦІННОСТЕЙ
Вих. № 3 від 28.03.2018
Президенту України
Порошенку П. О.

Шановний Петре Олексійовичу!

Від 26 січня цього року, на офіційному сайті проводився збір голосів під петицією за № 22/042484-еп “Просимо вжити заходів для припинення пропаганди гомосексуалізму та захисту традиційних сімейних цінностей”, ініційованою Віктором Танцюрою. Це звернення, перед його публікацією, пройшло перевірку працівниками адміністрації сайту. За 30 днів до завершення граничного терміну збору голосів, петицію підтримали 22 837 осіб з 25 000 необхідних згідно із законом.

Однак, за дорученням керівника Апарату Адміністрації Президента України Дніпрова О. С., у ніч з 27 на 28 березня зазначену петицію було видалено з офіційного інтернет-представництва Президента України на підставі звернення від Філіпішиної А. А. При цьому, на сайті залишається шість одноіменних петицій-клонів (№22/043760-еп, №22/043582-еп, №22/042908-еп, №22/042828-еп, №22/042906-еп, №22/042902-еп), які були створені зловмисниками з метою перешкодити голосуванню, що свідчить про свідому протидію воєвиявленню громадян.

Право виражати свої погляди й думки з різних суспільно значущих питань гарантовано Конституцією та міжнародними документами. Звертаємо Вашу увагу на те, що рішення керівництва Апарату Адміністрації Президента України щодо зняття оприлюдненої Петиції обмежило права громадян на вираження поглядів та свободу віросповідання, які захищаються статтями 9 та 10 Європейської Конвенції з прав людини. Факт видалення Петиції і залишення ложних однойменних звернень свідчить про зухвале нехтування волевиявленням громадян.

Згідно з Конституцією України та визнаними Україною міжнародними правовими документами держава має зобов’язання перед українським народом щодо розвитку та захисту інституту сім’ї.

З досвіду капеланів пенітенціарної системи свідчимо, що будь-яка суспільна патологія і кримінальна поведінка громадян прямо пов’язана із занепадом інституту сім’ї. Але сім’я значно успішніше зцілює наслідки будь-якої суспільної й особистісної патології, ніж правоохоронна система.

ПРОСИМО:
1. Перевірити дії згаданих чиновників на предмет перевищення повноважень і дотримання законів у даному випадку.
2. Поновити оприлюднення Петиції №22/042484-еп на офіційному інтернет-представництві Президента України.
3. Гарантувати дотримання держслужбовцями Статті 51 Конституції України, Статті 16 Загальної декларації прав людини, Статті 23 Міжнародного пакту про громадянські та політичні права
4. Дати відповідь на цей лист у встановленому законом порядку.

Голова правління Української Міжконфесійної Християнської Місії «Духовна та благодійна опіка в місцях позбавлення волі»
Протоієрей Костянтин Пантелей
Posted by Fr. Constantin Panteley at 08:04

Ддерело: prison-pastoral

неділя, 18 березня 2018 р.

Не задля Мене був цей голос, але ради вас. Нині є суд цьому світові; нині князь цього світу буде вигнаний геть. І Я, якщо буду піднятий від землі, притягну всіх до себе!

Не задля Мене був цей голос, але ради вас. Нині є суд цьому світові; нині князь цього світу буде вигнаний геть. І Я, якщо буду піднятий від землі, притягну всіх до себе!

goo.gl/cckToS


Літургія на кожен день, 18 березня, неділя
(фіол) V Неділя Великого Посту
Вістка про Ісуса розійшлась по всьому краю, тому люди хотіли Його бачити. Мабуть ніхто не сподівався почути про те, що оточити славою означає для Ісуса померти. Але тільки тоді буде принесений плід, подібно як зерно, яке спочатку має померти. Ісус керує ці слова і до нас, своїх учнів, що і на нас чекатиме слава, якою оточить нас Отець, коли ми помремо для гріха, щоб знайти життя.
АНТИФОН НА ВХІД
Обстань за мною, Боже; * розсуди мою справу проти нечестивого народу; * від чоловіка лукавого й несправедливого мене визволь. * Бо Ти – Бог мій і моя твердиня.

Не мовиться „Слава во вишніх”.

КОЛЕКТА
Господи, наш Боже, вчини, щоб у тій любові, якою полюбив світ Твій Син, віддаючи себе на смерть, * перебували і ми, ревно ходячи у ній з Твоєю допомогою. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ

Єр 31, 31-34
Читання з Книги пророка Єремії.
Ось прийдуть дні, – говорить Господь, – і Я укладу з домом Ізраїля та з домом Юди новий завіт. Не такий завіт, який Я уклав з їхніми батьками, коли Я взяв їх за руку, щоб вивести з Єгипетського краю. Завіт той – Мій завіт! – вони його зламали, хоч Я був їхнім Владикою, – говорить Господь. Ні, ось який завіт Я укладу з домом Ізраїля після тих днів, – говорить Господь: Вкладу закон Мій у їхнє нутро і напишу його у них на серці. Я буду їхнім Богом, вони ж – Моїм народом. Не буде більш один одного навчати, чи брат брата свого, казавши: “Спізнайте Господа!” Усі бо вони будуть Мене знати, від найменшого й до найбільшого між ними, – говорить Господь, – Я бо прощу їхню провину, гріха їхнього не згадуватиму більше». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 51, 3-4. 12-13. 14-15
Створи, о Боже, в мені серце чисте.

Помилуй мене, Боже, задля милості своєї, *
і через велике своє милосердя зітри мої беззаконня.
Особливо омий мене від мого беззаконня *
і від мого гріха мене очисти.
Серце чисте створи в мені, о Боже, *
і віднови тривкого духа у нутрі моєму.
Не відкинь мене від свого обличчя *
і не забери від мене свого Святого Духа.
Поверни мені радість свого спасіння *
і зміцни мене Духом могутнім.
Я навчатиму беззаконних Твоєї дороги, *
і безбожні навернуться до Тебе.

ДРУГЕ ЧИТАННЯ

Євр 5, 7-9
Читання з Послання до євреїв.
Христос, перебуваючи у своєму тілі, з великим риданням і слізьми заніс благання і молитви до Того, хто може спасти Його від смерті, і був вислуханий за благочестя; хоча був Він Сином, проте навчився послуху через те, що постраждав. Досягнувши досконалості, Він став причиною вічного спасіння для всіх, хто Йому покірний. Слово Боже.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 12, 26
Хвала Тобі, Христе, Царю вічної слави.
Якщо хто Мені служить, нехай іде слідом за Мною,
і де Я, там і слуга Мій буде.

ЄВАНГЕЛІЄ
Йн 12, 20-33
† Читання святого Євангелія від Йоана.
Сталося того часу, що серед тих, які піднялись у Єрусалим поклонитися у свято, були деякі греки. Вони підійшли до Филипа, який був з Витсаїди Галілейської, і просили його, кажучи: «Пане, ми хочемо бачити Ісуса!» Филип іде і каже про це Андрієві, а Андрій з Филипом ідуть та й кажуть Ісусові. А Ісус сказав їм у відповідь: «Прийшла година, щоб Син Людський став прославленим. Воістину, воістину кажу вам: якщо зерно пшениці, впавши на землю, не вмре, воно залишиться одне. Якщо ж умре, – принесе багато плоду. Хто любить душу свою, той погубить її; хто ж ненавидить душу свою в цьому світі, той збереже її для вічного життя. Якщо хто Мені служить, нехай іде слідом за Мною, і де Я, там буде і Мій слуга. Якщо хто Мені служить, того пошанує Отець. Нині душа Моя стривожена. І що Я скажу? Отче, спаси Мене від цієї години?! Але ж задля цього Я і прийшов – на цю годину. Отче, прослав своє Ім’я!» Донісся тоді голос із неба: «І прославив Я, і знову прославлю!» А люди, які стояли й чули це, говорили: «То був грім». Інші казали: «То ангел до Нього заговорив». У відповідь Ісус сказав: «Не задля Мене був цей голос, але ради вас. Нині є суд цьому світові; нині князь цього світу буде вигнаний геть. І Я, якщо буду піднятий від землі, притягну всіх до себе!» Він говорив це, зазначаючи, якою смертю мав померти. Слово Господнє.

Мовиться “Вірую”.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Христос обіцяв нам, що коли Його вознесуть на хресті, Він усіх притягне до себе; просімо Його, щоб у цей святий час покути Він поглянув на землю і покликав усіх людей на дорогу віри та вірності Божим заповідям:
1. Молімося за святу Церкву, щоб усі її діти відновили в ці дні союз, укладений з Господом Богом під час святого Хрещення.
2. Молімося за Святішого Отця, щоб його проповіді знайшли відгук в сучасному світі і принесли мир та злагоду.
3. Молімося за керівників держав, щоб вони дбали не лише про матерільний, але й про духовний поступ довірених їм народів.
4. Молімося за учнів та студентів, щоб вони, активно приймаючи участь у житті Церкви, були вірними послідовниками Христа.
5. Молімося за всіх померлих вірних, щоб всемилостивий Господь простив їм скоєні гріхи і благоволив прийняти до свого Царства.
6. Молімося за всіх нас, щоб ми померли для гріха і жили тільки для Бога.

Господи наш і Спасе, просимо Тебе смиренно: вислухай наші молитви і приведи нас до себе, бо тільки Ти є дорогою, правдою і життям. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Вислухай нас, Всемогутній Боже, † і силою цієї жертви очисти своїх слуг, * яким Ти дав пізнати істини християнської віри. Через Христа, Господа нашого.

Префація на Великий Піст № 7-8 

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ

І стинно, і стинно кажу вам: пшеничне зерно, коли не впаде на землю і не завмре, * залишиться саме-одне; * коли ж завмре, то рясний плід принесе. (Йн 12, 24-25)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Всемогутній Боже, просимо Тебе, щоб ми завжди належали до живих членів Христа, * Тіло й Кров якого ми приймаємо. Котрий живе і царює на віки вічні.

МОЛИТВА НАД ЛЮДОМ

Благослови, Господи, свій народ, який очікує дару Твоєї милості, † і вчини, щоб він щедро отримав те, * чого за Твоїм натхненням бажає. Через Христа, Господа нашого.

середа, 7 березня 2018 р.

Сила любові для світу. Папа Франциск про жінок

Напередодні Міжнародного Дня жінки Радіо Ватикану підготувало огляд висловлювань Папи Франциска про роль жінки у Церкві та в суспільстві впродовж 5 років його понтифікату.
goo.gl/vasrsK
«Першими свідками Воскресіння були жінки. ... В цьому, певним чином, полягає місія жінок», – такі слова Святіший Отець промовив вже під час другої загальної аудієнції свого понтифікату, у середу, 3 квітня 2013 року. Незабаром вірні звикнуть до промов нового Папи, часто виголошуваних експромтом, на захист жінок та їхньої ролі у Церкві й у суспільстві. При багатьох нагодах Святіший Отець згадував також про жіночі постаті, які вплинули на його шлях віри. Серед них бабуся Роза та молода новичка Згромадження Малих Сестер Внебовзяття, що тримала його на руках, коли майбутній Папа був немовлям.

Навчання Святішого Отця про жінок переповнене не стільки словами, як жестами: починаючи від обряду Вмивання ніг в одній із в’язниць, під час якого він уперше вмив ноги жінкам, до встановлення комісії із вивчення питання можливості для жінок отримати дияконський сан. До конкретних жестів належить також зростання кількості жінок, що займають важливі посади у Ватикані та вибір жінки-богослова, що приготувала роздуми для Хресної Дороги в Колізеї у 2017 році.

Варто зауважити, що навчання Папи Франциска про роль жінки ґрунтується на богословській перспективі. Про це свідчать його висловлювання, наприклад, під час спілкування з журналістами на борту літака, повертаючись 28 липня 2013 року з Всесвітньої зустрічі молоді у Ріо-де-Жанейро. Тоді Святіший Отець зазначив, що «Церква без жінок подібна до апостольського збору без Марії». Пізніше Папа підкреслив, що «Церква є жіночого роду, Вона є дружиною і матір’ю», підтверджуючи ці слова нещодавнім рішенням встановити у Загальному Римському Календарі нове свято Пречистої Діви Марії, Матері Церкви.

Наступник святого Петра неодноразово наголошував, що в Церкві ще не сформувалося «глибоке богослов’я жінки». У жовтні 2013 р., під час зустрічі з членами Папської Ради в справах мирян, він підкреслив, що «важливо замислитися над тим, якою є присутність жінки» в Церкві, додаючи, що «Церква – не “він”, а “вона”, тобто жінка і матір», і це «потрібно поглиблювати».

Папа Франциск неодноразово засуджував становище визискування, яке змушені переносити багато жінок. «Мені боляче, – зазначив він нещодавно, – коли бачу в Церкві, що роль служіння жінок применшується до ролі слугування». Про це Його Святість говорив також 16 травня 2016 р. під час зустрічі з Міжнародним Союзом Генеральних Настоятельок, закликаючи їх до того, щоби мати сміливість відмовляти, якщо до них надходять прохання виконувати діяльність, «що є швидше слугуванням, а не служінням». «Якщо хочуть, щоб черниця була служницею, то знецінюють життя і гідність тієї жінки. Її покликання полягає у служінні: служінні Церкві, де б вона не була, а не у прислуговуванні», – наголошував він.

У своєму Посланні до учасників Фестивалю Сімей у північно-італійському місті Ріва-дель-Ґарда від 2 грудня 2014 р., Папа писав про труднощі багатьох жінок, права яких не визнають у соціальному житті. Він вказав на те, що важливо, щоби «жінки не були змушені виконувати занадто важку роботу через економічні труднощі», і потрібно брати до уваги, «що праця жінок на всіх рівнях сімейного життя, є незрівняним внеском у життя і в майбутнє суспільства».

Особливе значення мала промова Вселеньського Архиєрея, яку він виголосив 7 лютого 2015 р., під час пленарної асамблеї Папської Ради з питань культури на тему «Жіночі культури: рівність і відмінності». Він зазначив, що прийшов час, щоби жінки «почувалися не гостями, а повноправними учасниками у різних сферах соціального та церковного життя». За словами Папи Франциска, «цей виклик більше не можна відкладати». Його Святість закликав до «надання жінкам простору у житті Церкви», сприяючи більшій жіночій присутності у громадах, залучаючи їх до «відповідальних душпастирських завдань».

Звертаючи свій погляд на суспільство, Папа засуджує перетворення жіночого тіла у товар та «різні форми рабства», яких зазнають жінки, і закликає до подолання стосунків підпорядкування та до сприяння взаємності. Цієї теми його Святість торкнувся під час свого візиту до Папської Академії за Життя 5 жовтня минулого року, коли закликав присутніх відродити «оновлену культуру ідентичності та відмінності». Він також висловив критику щодо «утопії нейтральної статі», «біологічної і психологічної маніпуляції статевих відмінностей». Папа вказав на необхідність укладення «союзу між чоловіком і жінкою», покликаного «взяти у свої руки провід всього суспільства».

Жінкам, жіночим біблійним постатям, і, насамперед, Пречистій Діві Марії, Папа Франциск присвячує багато із своїх проповідей під час ранкової Святої Меси у «Домі святої Марти». Зокрема, 26 січня 2015 р. Його Святість застановився над темою передавання віри. На запитання: «Чому, в основному, жінки передають віру?» – він відразу дає відповідь: «Бо тією, що привела нам у світ Христа, є жінка. Це шлях, який вибрав Христос. Він забажав мати матір, і дар віри також проходить через жінок, так, як Христос через Марію». Під час проповіді 31 травня 2016 р. Папа говорив про «мужніх жінок», які кожного дня дарують радість і наповнюють інших життям. А 9 лютого минулого року він підкреслив, що «без жінки не існує гармонії у світі». Саме жінка, за словами Його Святості, «вносить оту гармонію, яка вчить нас ніжності, любові і вчиняє світ гарним».

Ніжність, яку маленький Хорхе отримав від своєї мами і бабусі, Папа Франциск повертає світові…