неділя, 10 березня 2013 р.

Спільнота «Любов Христова» парафії Пресвятої Діви Марії Ангельської (Вінниця)

Спільнота «Любов Христова» парафії Пресвятої Діви Марії Ангельської (Вінниця)

Католицька Харизматична Віднова у Вінниці виникла 23 травня 1993 року, у день Урочистості Зішестя Святого Духа. Новостворена спільнота парафії Пресвятої Діви Марії Ангельської була названа «Любов Христова». На сьогоднішній день спільнота нараховує близько 100 осіб, які бажають шукати Божої волі, йдучи за натхненням Святого Духа, прагнуть зростати у вірі та поширювати євангельське вчення для сокрушення та навернення сердець сучасного світу.

Спільнота живе та діє на основі Святого Письма, Катехизму Католицької Церкви та Статуту, і будучи частиною помісної Церкви, згідно зі своєю місією, співдіє з усіма структурами Церкви.

Характерні риси Спільноти: відкритість до співпраці, служіння, взаємодопомога, слухняність ієрархії Церкви.

Духовність Спільноти заснована на принципах християнства у спадщині духовності Католицької Церкви.

Покровитель Спільноти – блаженний папа Йоан Павло II.

Формація Спільноти спрямована на досягнення людяної та християнської зрілості всіх членів – учнів Христових – та приготування активних співпрацівників пастирів Церкви.

Спільнота «Любов Христова» також є активним членом «Об’єднання Католицьких Спільнот».

Місія Спільноти

1. Допомогти прийняти Ісуса Христа як особистого Господа і Спасителя, довірити в повноті Його Любові своє життя, досвідчити «хрещення у Святому Дусі» для досягнення святості.
2. Пояснити значення харизм Святого Духа і потребу служіння ними Церкві як дарами, що є джерелом християнської сили в проповідуванні Доброї Новини та прославленні Божого Імені.
3. Допомогти відкрити наново красу особистої і спільної молитви.
4. У міці Святого Духа підтримувати місію євангелізації Церкви через особисте свідоцтво про Ісуса Христа.
5. Укріплювати постійне зростання особистої святості та активної праці в житті місцевої Церкви через участь в таїнствах і літургічному житті Церкви.

Спільнота «Любов Христова» вчора і сьогодні

Для здійснення своєї місії Спільнота «Любов Христова» проводить:

Щотижневі молитви. Молитви відбуваються щонеділі після Служби о 12:30, мають різний характер (прославлення, подяка, прохання, покаяння, тощо), який визначає Святий Дух.

«Вітер віє, куди забажає, і шум його чуєш, а не відаєш, звідки приходить і куди відходить. Так бо і з кожним, хто народжується від Духа» (Йо 3, 8).

На таких молитвах Святий Дух також може подіяти в незвичний, або навіть надзвичайний спосіб.

«Де Господній Дух там воля»( 2 Кор 3, 17)

Зустрічі в малих групах, де учасники з’єднані молитвою, слуханням Святого Письма та діленням щодо дії Бога в житті кожного з них.

Щомісячні формаційні зустрічі, на яких спільнота збирається як родина та в особливий спосіб переживає зустріч з Ісусом у Святому Дусі.

Реколекційні виїзди.

Однією з основних форм зовнішньої діяльності спільноти є проведення євангелізації та катехизації. Цьому сприяють:

Сесії Школи Християнського Життя і Євангелізації, які проводить спільнота «Любов Христова» у Вінниці та Херсоні. Протягом цих сесій учасники переживають зустріч з Богом, слухають конференції, мають час спільної та особистої молитви і багато іншого, а пізніше мають змогу свідчити про дію Бога в їх особистому житті.
Спільнота «Любов Христова» відповідає за Вінницьку, Херсонську філію ШХЖЄ, бере участь у організації Житомирської філії ШХЖЄ, здійснює періодичне служіння окремих членів спільноти в філіях шкіл на Україні, оазисах.
У спільноті «Любов Христова» діє один місіонер

Курс «Альфа» для молоді та дорослих. Цей курс проводиться раз на півроку і складається з 15 зустрічей, кожна з яких проходить за спільною трапезою учасників та служителів, а також є часом слухання про Бога та ділення у малих групках. Саме перед курсом «Альфа» спільнота проголошує Слово Боже (євангелізує).

Вулична Євангелізація, Євангелізація в парафії, Євангелізація серед близьких та знайомих. «Ідіть же по всьому світу та проповідуйте Євангелію всякому творінню» (Мк 16, 15).

Курс «Альфа» для подружніх пар. Курс покликаний допомогти сімейним парам відновити відносини між собою.

Нічні чування. Мають характер на зразок пережитої апостолами ночі Зішестя Святого Духа.

Інші служіння, що сприяють реалізації визначених цілей Спільноти (наприклад, євангелізація в інших парафіях різних регіонів).

Спільнота «Любов Христова» належить до всесвітнього католицького руху Віднови у Святому Дусі, який Папа Іван Павло ІІ назвав «знаком надії» для всіх людей.

«Віднова у Святому Дусі» в Католицькій Церкві відома також як Католицька Харизматична Віднова і не є одноманітним рухом у світовому масштабі. На відміну від більшості рухів, він не має одного засновника або групи засновників, не має також і списку членів. Це – дуже різноманітне об’єднання осіб і груп, які здійснюють різні види діяльності, часто незалежно одна від одної, на різних етапах розвитку і з різними акцентами. Ці особи і групи об’єднує одне і те ж досвідчення. Вони також ставлять перед собою одну й ту саму мету (фрагмент преамбули Міжнародного Статуту Служб Католицької Харизматичної Віднови - ICCRS)

Контактна особа: лідер спільноти Гірявенко Сергій

тел.: +380984270415; +380638601300
ел.пошта: gsir@i.ua (особиста)
lubovhrystova@gmail.com (спільнотова)

Джерела: vinkap.net ; oks.co.ua

Олександр Кривенко, римо-католик, юрист, журналіст, правозахисник, блогер, м. Київ
Viber: +380632413681
skype: kryvenko_oleksandr
akryvenko64@gmail.com (основна адреса)
krivenkokorr@ukr.net (допоміжна адреса)
http://a-kryvenko.blogspot.com/
http://www.facebook.com/oleksandr.kryvenko.5 (основна сторінка)
https://www.facebook.com/oleksa.kryvenko (допоміжна сторінка)
https://twitter.com/OleksaKryvenko
https://google.com/+OleksandrKryvenko
http://druzi.org.ua/u246828
http://vk.com/id198701773

Постійне посилання: http://kryvenko-maranata.blogspot.com/2012/11/blog-post.html

При цитуванні або використанні будь-яких матеріалів гіперпосилання на kryvenko-maranataобов'язкове.

понеділок, 11 лютого 2013 р.

Хвороба може стати стимулом для переосмислення свого життя

11 лютого - Всесвітній день хворого
http://kryvenko-maranata.blogspot.com/2013/02/blog-post.html
11.02.2013 16:57 20130211-dzien-chorego.mp3
Хвороба може стати стимулом для переосмислення свого життя - кажуть представники духовенства

Всесвітній день хворого встановлено з ініціативи Папи римського Івана Павла ІІ. Вперше його відзначено 11 лютого 1992 року.
Хвороба і страждання, з якими людина зустрічається у своєму житті, завжди були однією з головних тем навчання Папи римського Івана Павла ІІ. 2004 року, під час своєї аудієнції у Ватикані, він, вже хворий, казав:

- У День Матері Божої з Лурду, коли відзначаємо Всесвітній день хворого, я хочу звернути особливу увагу на всіх хворих і страждальних. Прагну вас запевнити – я молюся за кожного з вас.
Іван Павло ІІ теж звернувся до волонтерів, щоб опікувалися хворими людьми, закликав не бути байдужим на людське страждання.
Іван Павло ІІ був присутнім і під час цьогорічного Дня хворого. Про його достойне страждання і відхід згадував кардинал Казмієж Нич. Варшавський митрополит головував у врочистостях з нагоди Всесвітнього дня хворого. Як зауважив, людина повинна боротися зі стражданням, але слід теж зрозуміти сенс страждання.
Загальні декларації про любов не значать нічого без конкретної допомоги - додав кардинал Казімєж Нич.
- Відповісти на запитання про любов загально - дуже просто. Але коли маємо справу із конкретним прикладом любові – відповідь повинна бути конкретною. Таким конкретом любові для кожного з нас є хворий у лікарняній койці. Це виклик любові для лікаря, медсестри... але теж для самого хворого.
Тому кардинал закликав молитися не тільки за хворих, але теж за медичний персонал.
- Молімося за всіх, хто допомагає хворим. За всіх лікарів, медсестер, щоб вони мали досить терпеливості, щоб своїм професіоналізмом і сердечним ставленням допомагали хворим почуватися у лікарні безпечно і спокійно одужувати.
Не полишати хворих сам на сам з хворобою закликав польський архієпископ Юзеф Міхалік.
- Не залишаймо хворих самих, на узбіччі нашого життя. Своєю хворобою вони нас вчать життю...
Як зауважив архієпископ Міхалік, хвороба може стати стимулом - і для самого хворого, і для його найближчих - для переосмислення життя.
Хвороба може бути дуже важливим періодом у життя людини, коли вона змушена затриматися на своєї шляху і задуматися над тим, як жила досі і як хоче жити далі.
Польські врочистості з нагоди Всесвітнього дня хворого відбулися у Центральній клінічній лікарні у Варшаві. Натомість головні заходи пройшли у Німеччині, у Марійному санктуарії у містечку Альтеттінг (Altötting).
Я.С./IAR
Олександр Кривенко, римо-католик, юрист, журналіст, викладач-експерт із соціальної комунікації, правозахисник і благочинець
м. Київ
+380632413681
skype: kryvenko_oleksandr
akryvenko64@gmail.com
http://a-kryvenko.blogspot.com/
http://www.facebook.com/oleksandr.kryvenko.5
https://twitter.com/OleksaKryvenko
https://google.com/+OleksandrKryvenko
http://oleksandrkryvenko.tumblr.com/
http://vk.com/oleksandr.kryvenko
https://www.facebook.com/soprychastya/
Посилання: http://kryvenko-maranata.blogspot.com/2013/02/blog-post.html
Першоджерело: polradio
Світлина: catholicnews