У дім Господній з радістю ходімо
(фіол) Понеділок І тижня Адвенту
https://kryvenko-maranata.blogspot.com/2019/12/02-ponedilok-i-tyzhnya-adventu.html
Закон і Слово вийшло із Міста Миру. Проте відповідь віри зазвучала з усіх усюд. Чоловіколюбивий, вникливий і рівний вірою Авраамові блаженний Сотник осмілює і нас захопитися Ісусом.
АНТИФОН НА ВХІД
Слухайте, народи, слово Господнє * і проголошуйте його у цілому світі. * Ось прийде наш Спаситель, * відкиньте боязнь. (Пор. Єр 31, 10; Іс 35, 4)
КОЛЕКТА
Господи, наш Боже, допоможи нам ревно очікувати пришестя Христа, Твого Сина, † щоб Він, коли прийде та постукає до наших дверей, застав нас у чуванні та молитві, * в радості і поклонінні Йому. Котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Іс 4, 2-6
Читання з Книги пророка Ісаї.
Того дня Пагін Господній буде в красі й у честі, і плід землі – в величі й оздобі для вцілілих Ізраїля. І станеться: той, хто зостанеться в Сіоні й лишиться в Єрусалимі, буде зватися святим, – кожний записаний для життя в Єрусалимі. Тоді Господь обмиє бруд дочок сіонських і духом суду й духом руйнування очистить Єрусалим від крові, що посеред нього. І утворить Господь над усією Сіонською горою та над її зібраннями хмару вдень, а дим і світло палаючого вогню вночі. Бо слава Господня буде над усім, мов захист, мов намет, щоб за дня давати тінь від спеки, мов притулок та сховок від дощу й бурі. Слово Боже.
Читайте також: Захист християнських цінностей - основи життя та сім'ї в Україні - блог Олександра Кривенка на підтримку петиції №22/074484-еп
РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 122, 1-2. 3-4а. 4б-5. 6-7. 8-9
У дім Господній з радістю ходімо.
Я зрадів, коли мені сказали: *
«Ходімо до Господнього дому!»
Наші ноги стояли *
у твоїх брамах, Єрусалиме.
Єрусалиме, ти збудований як місто, *
що в собі об’єднує разом,
бо туди приходили коліна, *
коліна Господні.
Як свідчення для Ізраїля, *
щоби славити Ім’я Господнє.
Адже там встановлено престоли для суду, *
престоли для дому Давида.
Просіть миру для Єрусалима: *
«Мир тим, хто тебе любить!
Нехай буде мир у твоїх мурах *
і спокій у твоїх твердинях!»
Задля моїх братів і моїх друзів *
я говоритиму: «Мир у тобі хай буде!»
Задля дому Господа, нашого Бога, *
я шукатиму для тебе блага.
СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Пс 80, 4
Алілуя, алілуя, алілуя.
Прийди і визволи нас, Господи, наш Боже,
яви нам своє обличчя – і будемо спасенні.
ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 8, 5-11
† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу, коли Ісус увійшов в Капернаум, до Нього підійшов сотник, благаючи Його і промовляючи: «Господи, слуга мій лежить вдома паралізований, тяжко мучиться». Ісус йому каже: «Я піду й оздоровлю його». У відповідь сотник сказав: «Господи, я не достойний, щоб Ти увійшов під мій дах, але тільки скажи слово, – і мій слуга одужає. Тому що і я людина підвладна, і маю воїнів під собою; кажу цьому: “Іди!” – і він йде; і ншому: “Прийди!” – і він приходить; моєму слузі : “Зроби це!” – і він робить». А Ісус, коли почув, здивувався і сказав тим, які йшли за Ним: «Воі стину кажу вам: ні в кого в Ізраїлі не знайшов Я такої великої віри. Кажу ж вам, що багато хто прийде зі сходу й заходу і сяде з Авраамом, Ісааком та Яковом у Царстві Небесному». Слово Господнє.
МОЛИТВА ВІРНИХ
Слухаючи Слово Господнє й покладаючи надію на Милосердну Його Любов, покірно занесімо наші прохання:
1. Молімося за Святішого Отця, щоб його послуга Святій Церкві пробудила надію і радість у людей та допомогла всім знайти Бога.
2. Молімося за народи світу, щоб вони відкрили свої серця і з вірою чекали на пришестя Христа, Світла світу.
3. Молімося за всіх Пастирів Церкви і проповідників Слова, щоби своїм життям і вірністю покликанню заохочували інших іти за Христом.
4. Молімося, щоб цей час Адвенту став у наших парафіях часом навернення, глибокої сповіді, покаяння і відновлення та духовного приготування на зустріч з Ісусом для вірних нашої країни.
5. Молімося за всіх померлих, щоб Господь милостиво простив їм всі провини.
6. Молімося за нас, зібраних біля вівтаря, хай Євхаристійний Ісус підтримує нас у праці, освячує буденне життя і завжди буде для кожного з нас Джерелом Божої Радості та Святості.
Наш добрий Отче, Ти знаєш всі наші біди і слабкості, вчини, щоб освітило нас світло Твоєї мудрості й любові, щоб ми увірували в Твоє слово і йшли дорогою, яку воно показує. Через Христа, Господа нашого.
МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: прийми дари, які ми жертвуємо Тобі з отриманих від Тебе щедрот; † нехай те, чим Ти наділив нас для земного служіння, * стане для нас завдатком Твого ві чного відкуплення. Через Христа, Господа нашого.
Префація на Адвент № 1
АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Прийди, Господи, і навідай нас у мирі, * щоб ми ходили перед Тобою з чистим серцем.
МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо, Господи: нехай підтримають нас тайни, в яких ми взяли участь, † і в яких нас, подорожуючих крізь скороминущість світу, Ти вже нині навчаєш кохати те, що небесне, * і жадати прийдешнього. Через Христа, Господа нашого.
За матеріалами КМЦ
https://kryvenko-maranata.blogspot.com/2019/12/02-ponedilok-i-tyzhnya-adventu.html
понеділок, 2 грудня 2019 р.
неділя, 1 грудня 2019 р.
Ходіть, вийдемо на гору Господню
Ходіть, вийдемо на гору Господню
https://kryvenko-maranata.blogspot.com/2019/12/01-persha-nedilya-adventu.html
(фіол) І Неділя Адвенту (Рік “А”)
«Ходіть, вийдемо на гору Господню... і Він покаже нам свої дороги... Вони перекують свої мечі на рала, а списи свої на серпи... і будемо ходити в світлі Господнім!» (Іс 2,3-5). Сьогодні розпочинаємо адвентовий період, час очікування. Марія переживає останній місяць вагітності. Втілення вже зачалось вісім місяців тому. І Слово стало тілом... Разом з Марією відтворімо в серці тих вісім місяців, перш ніж Її супроводжуватимемо цей останній місяць. Нехай через Її заступництво ми отримаємо благодать, щоб ми дозволили Ісусу нас повчити про свої дороги, щоб мечі свої перекували на лемеші та списи на серпи, щоб ходили в світлі Господньому.
АНТИФОН НА ВХІД
До Тебе, Господи, підношу мою душу, * о Боже мій, на Тебе покладаюсь, не дай, щоб я осоромивсь! * Не дай, щоб вороги мої втішались наді мною! * Бо ніхто з тих, що на Тебе чекають, * не осоромиться. (Пор. Пс 25 (24), 1-3)
Не мовиться “Слава во вишніх”.
КОЛЕКТА
Всемогутній Боже, дай Твоїм вірним прагнення вийти з праведними вчинками назустріч Твоєму Христові, який приходить, † і дозволь заслужити їм, зібраним по Його правиці, * на посідання Небесного Царства. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Іс 2, 1-5
Читання з Книги пророка Ісаї.
Слово, що його узрів Ісая, син Амоса, про Юдею і про Єрусалим. В останні дні станеться, що гора дому Господнього буде поставлена на вершині гір і підійметься понад пагорби, і стечуться до неї усі народи. І багато народів піде туди, та й скажуть: «Ходіть, вийдемо на гору Господню, в дім Бога Якова, і Він покаже нам свої дороги, і будемо ходити Його стежками»; бо з Сіону закон вийде, і слово Господнє з Єрусалиму. І Він судитиме між народами, буде розсуджувати численні племена; вони перекують свої мечі на рала, а списи свої на серпи. Народ на народ не буде меча підіймати, і не вчитимуться більше воювати. Доме Якова, прийдіть, і будемо ходити в світлі Господнім! Слово Боже.
Читайте також: Захист християнських цінностей - основи життя та сім'ї в Україні - блог Олександра Кривенка на підтримку петиції №22/074484-еп
РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
ПС 122, 1-2. 4-5. 6-7. 8-9
У дім Господній з радістю ходімо.
Я зрадів, коли мені сказали: *
«Ходімо до Господнього дому!»
Наші ноги стояли *
у твоїх брамах, Єрусалиме.
Туди приходили коліна, коліна Господні, *
як свідчення для Ізраїля, щоби славити Ім’я Господнє.
Адже там встановлено престоли для суду, *
престоли для дому Давида.
Просіть миру для Єрусалима: *
«Мир тим, хто тебе любить!
Нехай буде мир у твоїх мурах *
і спокій у твоїх твердинях!»
Задля моїх братів і моїх друзів *
я говоритиму: «Мир у тобі хай буде!»
Задля дому Господа, нашого Бога, *
я шукатиму для тебе блага.
ДРУГЕ ЧИТАННЯ
Рим 13, 11-14а
Читання з Послання святого апостола Павла до римлян.
Брати! Ви знаєте пору, що час вже нам зі сну повстати. Бо тепер спасіння ближче до нас, ніж тоді, коли ми повірили. Ніч минула, день наблизився, тому відкиньмо діла темряви і зодягнімося в зброю світла. І ходімо достойно, як удень, – не в гульні та пияцтві, не в розпусті й розбещеності, не у сварках і заздрощах, але зодягніться в Господа Ісуса Христа. Слово Боже.
СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пс 85, 8
Алілуя, алілуя, алілуя.
Яви нам, Господи, своє милосердя
і дай нам своє спасіння.
ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 24, 37-44
† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу Ісус сказав своїм учням: «Так, як було за днів Ноя, таким буде прихід Сина Людського. Бо так, як у ті дні перед потопом їли й пили, одружувалися і виходили заміж – аж до того дня, коли Ной увійшов у ковчег, і ніхто не знав, аж ось прийшов потоп і забрав усіх, – таким буде і прихід Сина Людського. Тоді двоє будуть у полі: один буде забраний, а один залишиться; дві будуть молоти на жорнах: одна буде забрана, а одна залишиться. Отже, пильнуйте, бо не знаєте, якого дня прийде ваш Господь. Оце знайте, що коли б господар знав, у яку сторожу при- йде злодій, він пильнував би і не дав би зробити підкоп у свій дім. Тому й ви будьте готові, бо Син Людський прийде тієї години, про яку й не думаєте». Слово Господнє.
Мовиться “Вірую”.
МОЛИТВА ВІРНИХ
Починаючи новий літургійний рік Адвентом, тобто пері одом приготування на пришестя Господа, смиренно Його просі мо:
1. Молімося за святу Церкву, щоб вона, проповідуючи Євангеліє, вміла явити людству щастя зустрічі з Христом у вічному житті.
2. Молімося за Святішого Отця, щоб він якнайплідніше керував Церквою і зміг відкрити для Христа кордони держав та людські серця.
3. Молімося за керівників держав, щоб вони шанували права кожної людини і не чинили віруючим перешкод у належному поклонінні Господу Богу.
4. Молімося за молодь, щоб вона, розпочинаючи самостійне життя, вміла знайти істинний і найглибший його сенс та цінність.
5. Молімося за помираючих, для яких цей Адвент є часом приготування на зустріч із Христом-Суддею, щоб вони добре приготувалися до цієї зустрічі.
6. Молімося за нас, зібраних навколо вівтаря, щоб ми у повноті радості зустрілися з Христом, коли Він прийде судити живих і мертвих.
Господи, Ти є початком і звершенням усього, прийми наші прохання, котрі ми возносимо до Тебе, розпочинаючи період Адвенту, і благоволи прийняти нас з любов’ю на порозі вічності. Через Христа, Господа нашого.
МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: прийми дари, які ми жертвуємо Тобі з отриманих від Тебе щедрот; † нехай те, чим Ти наділив нас для земного служіння, * стане для нас завдатком Твого ві чного відкуплення. Через Христа, Господа нашого.
Префація на Адвент № 1
АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Господь дасть щастя, * і земля наша дасть урожай свій. (Пс 85 (84), 13)
МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо, Господи: нехай підтримають нас тайни, в яких ми взяли участь, † і в яких нас, подорожуючих крізь скороминущість світу, Ти вже нині навчаєш кохати те, що небесне, * і жадати прийдешнього. Через Христа, Господа нашого.
За матеріалами КМЦ
|https://kryvenko-maranata.blogspot.com/2019/12/01-persha-nedilya-adventu.html
https://kryvenko-maranata.blogspot.com/2019/12/01-persha-nedilya-adventu.html
(фіол) І Неділя Адвенту (Рік “А”)
«Ходіть, вийдемо на гору Господню... і Він покаже нам свої дороги... Вони перекують свої мечі на рала, а списи свої на серпи... і будемо ходити в світлі Господнім!» (Іс 2,3-5). Сьогодні розпочинаємо адвентовий період, час очікування. Марія переживає останній місяць вагітності. Втілення вже зачалось вісім місяців тому. І Слово стало тілом... Разом з Марією відтворімо в серці тих вісім місяців, перш ніж Її супроводжуватимемо цей останній місяць. Нехай через Її заступництво ми отримаємо благодать, щоб ми дозволили Ісусу нас повчити про свої дороги, щоб мечі свої перекували на лемеші та списи на серпи, щоб ходили в світлі Господньому.
АНТИФОН НА ВХІД
До Тебе, Господи, підношу мою душу, * о Боже мій, на Тебе покладаюсь, не дай, щоб я осоромивсь! * Не дай, щоб вороги мої втішались наді мною! * Бо ніхто з тих, що на Тебе чекають, * не осоромиться. (Пор. Пс 25 (24), 1-3)
Не мовиться “Слава во вишніх”.
КОЛЕКТА
Всемогутній Боже, дай Твоїм вірним прагнення вийти з праведними вчинками назустріч Твоєму Христові, який приходить, † і дозволь заслужити їм, зібраним по Його правиці, * на посідання Небесного Царства. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Іс 2, 1-5
Читання з Книги пророка Ісаї.
Слово, що його узрів Ісая, син Амоса, про Юдею і про Єрусалим. В останні дні станеться, що гора дому Господнього буде поставлена на вершині гір і підійметься понад пагорби, і стечуться до неї усі народи. І багато народів піде туди, та й скажуть: «Ходіть, вийдемо на гору Господню, в дім Бога Якова, і Він покаже нам свої дороги, і будемо ходити Його стежками»; бо з Сіону закон вийде, і слово Господнє з Єрусалиму. І Він судитиме між народами, буде розсуджувати численні племена; вони перекують свої мечі на рала, а списи свої на серпи. Народ на народ не буде меча підіймати, і не вчитимуться більше воювати. Доме Якова, прийдіть, і будемо ходити в світлі Господнім! Слово Боже.
Читайте також: Захист християнських цінностей - основи життя та сім'ї в Україні - блог Олександра Кривенка на підтримку петиції №22/074484-еп
РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
ПС 122, 1-2. 4-5. 6-7. 8-9
У дім Господній з радістю ходімо.
Я зрадів, коли мені сказали: *
«Ходімо до Господнього дому!»
Наші ноги стояли *
у твоїх брамах, Єрусалиме.
Туди приходили коліна, коліна Господні, *
як свідчення для Ізраїля, щоби славити Ім’я Господнє.
Адже там встановлено престоли для суду, *
престоли для дому Давида.
Просіть миру для Єрусалима: *
«Мир тим, хто тебе любить!
Нехай буде мир у твоїх мурах *
і спокій у твоїх твердинях!»
Задля моїх братів і моїх друзів *
я говоритиму: «Мир у тобі хай буде!»
Задля дому Господа, нашого Бога, *
я шукатиму для тебе блага.
ДРУГЕ ЧИТАННЯ
Рим 13, 11-14а
Читання з Послання святого апостола Павла до римлян.
Брати! Ви знаєте пору, що час вже нам зі сну повстати. Бо тепер спасіння ближче до нас, ніж тоді, коли ми повірили. Ніч минула, день наблизився, тому відкиньмо діла темряви і зодягнімося в зброю світла. І ходімо достойно, як удень, – не в гульні та пияцтві, не в розпусті й розбещеності, не у сварках і заздрощах, але зодягніться в Господа Ісуса Христа. Слово Боже.
СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пс 85, 8
Алілуя, алілуя, алілуя.
Яви нам, Господи, своє милосердя
і дай нам своє спасіння.
ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 24, 37-44
† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу Ісус сказав своїм учням: «Так, як було за днів Ноя, таким буде прихід Сина Людського. Бо так, як у ті дні перед потопом їли й пили, одружувалися і виходили заміж – аж до того дня, коли Ной увійшов у ковчег, і ніхто не знав, аж ось прийшов потоп і забрав усіх, – таким буде і прихід Сина Людського. Тоді двоє будуть у полі: один буде забраний, а один залишиться; дві будуть молоти на жорнах: одна буде забрана, а одна залишиться. Отже, пильнуйте, бо не знаєте, якого дня прийде ваш Господь. Оце знайте, що коли б господар знав, у яку сторожу при- йде злодій, він пильнував би і не дав би зробити підкоп у свій дім. Тому й ви будьте готові, бо Син Людський прийде тієї години, про яку й не думаєте». Слово Господнє.
Мовиться “Вірую”.
МОЛИТВА ВІРНИХ
Починаючи новий літургійний рік Адвентом, тобто пері одом приготування на пришестя Господа, смиренно Його просі мо:
1. Молімося за святу Церкву, щоб вона, проповідуючи Євангеліє, вміла явити людству щастя зустрічі з Христом у вічному житті.
2. Молімося за Святішого Отця, щоб він якнайплідніше керував Церквою і зміг відкрити для Христа кордони держав та людські серця.
3. Молімося за керівників держав, щоб вони шанували права кожної людини і не чинили віруючим перешкод у належному поклонінні Господу Богу.
4. Молімося за молодь, щоб вона, розпочинаючи самостійне життя, вміла знайти істинний і найглибший його сенс та цінність.
5. Молімося за помираючих, для яких цей Адвент є часом приготування на зустріч із Христом-Суддею, щоб вони добре приготувалися до цієї зустрічі.
6. Молімося за нас, зібраних навколо вівтаря, щоб ми у повноті радості зустрілися з Христом, коли Він прийде судити живих і мертвих.
Господи, Ти є початком і звершенням усього, прийми наші прохання, котрі ми возносимо до Тебе, розпочинаючи період Адвенту, і благоволи прийняти нас з любов’ю на порозі вічності. Через Христа, Господа нашого.
МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: прийми дари, які ми жертвуємо Тобі з отриманих від Тебе щедрот; † нехай те, чим Ти наділив нас для земного служіння, * стане для нас завдатком Твого ві чного відкуплення. Через Христа, Господа нашого.
Префація на Адвент № 1
АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Господь дасть щастя, * і земля наша дасть урожай свій. (Пс 85 (84), 13)
МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо, Господи: нехай підтримають нас тайни, в яких ми взяли участь, † і в яких нас, подорожуючих крізь скороминущість світу, Ти вже нині навчаєш кохати те, що небесне, * і жадати прийдешнього. Через Христа, Господа нашого.
За матеріалами КМЦ
|https://kryvenko-maranata.blogspot.com/2019/12/01-persha-nedilya-adventu.html
вівторок, 29 жовтня 2019 р.
Розуміння Небесного Царства
Розуміння Небесного Царства
(зел) Вівторок XXХ звичайного тижня
Ісус не залишив нам визначення Небесного Царства. Він подарував чимало притч і образів, які наближають нам те, чим є Небесне Царство. Проте всього цього недостатньо для повного розуміння, саме тому потребуємо нових і нових притч. Нехай бажання Ісуса повніше наблизити розуміння Небесного Царства буде для нас прикладом і підбадьоренням, щоби ми кожну мить свого життя об’являли Божу присутність та розуміли, куди нас веде Святий Дух.
https://kryvenko-maranata.blogspot.com/2019/10/29-vivt-xxx-zych-tyzhnya.html
АНТИФОН НА ВХІД
Хай радується серце тих, які Господа шукають. * Шукайте Господа та Його силу, * шукайте Його обличчя завжди.
КОЛЕКТА
Всемогутній, вічний Боже, примнож нашу віру, надію та любов † і допоможи нам полюбити те, що Ти нам наказуєш, * щоби ми могли осягнути те, що дає спасіння. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе та царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Рим 8, 18-25
Читання з Послання святого апостола Павла до римлян.
Брати! Я вважаю, що страждання теперішнього часу нічого не варті порівняно з майбутньою славою, яка має з’явитись у нас. Усе творіння з упованням очікує з’явлення Божих синів. Адже творіння підкорилося марноті не добровільно, а через того, хто його підкорив, з надією, що саме творіння буде визволене від рабства тління – для свободи слави дітей Божих. Бо знаємо, що все творіння разом стогне та страждає аж донині. Та не тільки воно, але й ми самі, маючи зачаток Духа, самі в собі стогнемо, очікуючи усиновлення та викуплення нашого тіла. Адже ми надією спаслися. Надія ж, яку бачимо, вже не є надією, бо хіба надіється хтось на те, що бачить? Коли ж надіємося на те, чого не бачимо, то з терпінням очікуємо його. Слово Боже.
Читайте також: Захист християнських цінностей - основи життя та сім'ї в Україні - блог Олександра Кривенка на підтримку петиції №22/074484-еп
РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 126, 1-2аб. 2вг-3. 4-5. 6
Велике діло Бог вчинив із нами.
Коли Господь повернув полонених Сіону, *
наче уві сні ми були:
тоді були сповнені радості уста наші, *
а наш язик – веселості повний.
Тож будуть між народами говорити: *
«Велике вчинив Господь із ними!»
Господь учинив для нас велике, – *
і ми раділи!
Поверни, Господи, наших полонених, *
як потоки на півдні.
Ті, що у сльозах сіють, *
з радістю жати будуть.
Хто, виходячи, іде і плаче, *
несучи торбину насіння,
той, повертаючись, з радістю прийде, *
несучи повні оберемки.
СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Мт 11, 25
Алілуя, алілуя, алілуя.
Благословенний Ти, Отче, Господи землі і неба,
бо відкрив таємниці Царства немовлятам.
ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 13, 18-21
† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу Ісус промовив: «До чого подібне Боже Царство, і до чого його прирівняю? Подібне воно до зерна гірчиці, що його одна людина взяла і кинула у свій сад. І воно виросло і стало деревом, і птахи небесні загніздилися в його гілках». І знову сказав: «До чого прирівняю Боже Царство? Подібне воно до закваски, що її взяла жінка та сховала в три мірки борошна, доки не вкисне все». Слово Господнє.
МОЛИТВА ВІРНИХ
Зміцнені Божим Словом з вірою просімо:
1. Молімося за святу Церкву, Царство Боже на землі, щоби вона була для світу знаком любові та єдності.
2. Молімося за Святішого Отця, щоби він, проповідуючи відважно усьому світові Ісуса Христа, зміцнив віру християн.
3. Молімося за місіонерів, аби через свідчення життя та проголошення Євангелія вони провадили народи до Христа.
4. Молімося за батьків, щоби вони як слід готували своїх дітей до суспільного та релігійного життя.
5. Молімося за душі в чистилищі, щоби вони змогли взяти участь у небесній радості.
6. Молімося у наших власних намірах і просімо, щоби Господь вислухав наші прохання.
Боже, дай нам міцну віру, щоби ми були дійсно гідними називатися Твоїми дітьми. Через Христа, Господа нашого.
МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: поглянь милостиво на дари, які ми Тобі складаємо, † нехай ця жертва нашого служіння * примножить Твою славу. Через Христа, Господа нашого.
Префація звичайна № 40-45
АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Радітимемо Твоєму спасінню, * і йменням нашого Бога возвеличимось! (Пс 20 (19), 6)
МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо, Господи: нехай Твоє таїнство вчинить в нас те, що воно означає, † щоб ми осягнули в повноті те, * що нині звершуємо у знаках. Через Христа, Господа нашого.
За матеріалами КМЦ
https://kryvenko-maranata.blogspot.com/2019/10/29-vivt-xxx-zych-tyzhnya.html
(зел) Вівторок XXХ звичайного тижня
Ісус не залишив нам визначення Небесного Царства. Він подарував чимало притч і образів, які наближають нам те, чим є Небесне Царство. Проте всього цього недостатньо для повного розуміння, саме тому потребуємо нових і нових притч. Нехай бажання Ісуса повніше наблизити розуміння Небесного Царства буде для нас прикладом і підбадьоренням, щоби ми кожну мить свого життя об’являли Божу присутність та розуміли, куди нас веде Святий Дух.
https://kryvenko-maranata.blogspot.com/2019/10/29-vivt-xxx-zych-tyzhnya.html
АНТИФОН НА ВХІД
Хай радується серце тих, які Господа шукають. * Шукайте Господа та Його силу, * шукайте Його обличчя завжди.
КОЛЕКТА
Всемогутній, вічний Боже, примнож нашу віру, надію та любов † і допоможи нам полюбити те, що Ти нам наказуєш, * щоби ми могли осягнути те, що дає спасіння. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе та царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Рим 8, 18-25
Читання з Послання святого апостола Павла до римлян.
Брати! Я вважаю, що страждання теперішнього часу нічого не варті порівняно з майбутньою славою, яка має з’явитись у нас. Усе творіння з упованням очікує з’явлення Божих синів. Адже творіння підкорилося марноті не добровільно, а через того, хто його підкорив, з надією, що саме творіння буде визволене від рабства тління – для свободи слави дітей Божих. Бо знаємо, що все творіння разом стогне та страждає аж донині. Та не тільки воно, але й ми самі, маючи зачаток Духа, самі в собі стогнемо, очікуючи усиновлення та викуплення нашого тіла. Адже ми надією спаслися. Надія ж, яку бачимо, вже не є надією, бо хіба надіється хтось на те, що бачить? Коли ж надіємося на те, чого не бачимо, то з терпінням очікуємо його. Слово Боже.
Читайте також: Захист християнських цінностей - основи життя та сім'ї в Україні - блог Олександра Кривенка на підтримку петиції №22/074484-еп
РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 126, 1-2аб. 2вг-3. 4-5. 6
Велике діло Бог вчинив із нами.
Коли Господь повернув полонених Сіону, *
наче уві сні ми були:
тоді були сповнені радості уста наші, *
а наш язик – веселості повний.
Тож будуть між народами говорити: *
«Велике вчинив Господь із ними!»
Господь учинив для нас велике, – *
і ми раділи!
Поверни, Господи, наших полонених, *
як потоки на півдні.
Ті, що у сльозах сіють, *
з радістю жати будуть.
Хто, виходячи, іде і плаче, *
несучи торбину насіння,
той, повертаючись, з радістю прийде, *
несучи повні оберемки.
СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Мт 11, 25
Алілуя, алілуя, алілуя.
Благословенний Ти, Отче, Господи землі і неба,
бо відкрив таємниці Царства немовлятам.
ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 13, 18-21
† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу Ісус промовив: «До чого подібне Боже Царство, і до чого його прирівняю? Подібне воно до зерна гірчиці, що його одна людина взяла і кинула у свій сад. І воно виросло і стало деревом, і птахи небесні загніздилися в його гілках». І знову сказав: «До чого прирівняю Боже Царство? Подібне воно до закваски, що її взяла жінка та сховала в три мірки борошна, доки не вкисне все». Слово Господнє.
МОЛИТВА ВІРНИХ
Зміцнені Божим Словом з вірою просімо:
1. Молімося за святу Церкву, Царство Боже на землі, щоби вона була для світу знаком любові та єдності.
2. Молімося за Святішого Отця, щоби він, проповідуючи відважно усьому світові Ісуса Христа, зміцнив віру християн.
3. Молімося за місіонерів, аби через свідчення життя та проголошення Євангелія вони провадили народи до Христа.
4. Молімося за батьків, щоби вони як слід готували своїх дітей до суспільного та релігійного життя.
5. Молімося за душі в чистилищі, щоби вони змогли взяти участь у небесній радості.
6. Молімося у наших власних намірах і просімо, щоби Господь вислухав наші прохання.
Боже, дай нам міцну віру, щоби ми були дійсно гідними називатися Твоїми дітьми. Через Христа, Господа нашого.
МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: поглянь милостиво на дари, які ми Тобі складаємо, † нехай ця жертва нашого служіння * примножить Твою славу. Через Христа, Господа нашого.
Префація звичайна № 40-45
АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Радітимемо Твоєму спасінню, * і йменням нашого Бога возвеличимось! (Пс 20 (19), 6)
МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо, Господи: нехай Твоє таїнство вчинить в нас те, що воно означає, † щоб ми осягнули в повноті те, * що нині звершуємо у знаках. Через Христа, Господа нашого.
За матеріалами КМЦ
https://kryvenko-maranata.blogspot.com/2019/10/29-vivt-xxx-zych-tyzhnya.html
Той, хто поєднав вірність харизмі та сучасні тенденції
Той, хто поєднав вірність харизмі та сучасні тенденції
29 жовтня церква згадує Блаженного Мікеле Руа, пресвітера
https://kryvenko-maranata.blogspot.com/2019/10/29-18371910.html
Народився Мікеле (1837–1910) в італійському Турині, у багатодітній сім’ї. Батько, директор збройного заводу, помер, коли хлопчикові було 8 років. Далі його виховувала мати.
З 1848 року Мікеле навчався в школі, яку вели ласаліани (брати християнських шкіл), і відвідував ораторій для хлопчиків під керівництвом святого Йоана Боско, засновника салезіанів. 1853 року оселився в ораторії, був асистентом Йоана Боско, супроводжував його в подорожах. 1854 року склав обіти, став керівником ораторію в іншій частині Турина й розпочав навчання в семінарії, а 1860 отримав свячення, ставши першим священником із вихованців святого Йоана.
Читайте також: Захист християнських цінностей - основи життя та сім'ї в Україні - блог Олександра Кривенка на підтримку петиції №22/074484-еп
Мікеле завжди вдивлявся в приклад свого вчителя, підтримував його, допоміг створити жіночу гілку згромадження, був адміністратором цілої салезіанської родини. 1888 року, після смерті засновника, був призначений генеральним настоятелем згромадження. Йому вдалося поєднати вірність харизмі й сучасні тенденції: запроваджував у гімназіях технічні напрями, увів програми навчання в професійно-технічних училищах, допомагав салезіанам бути уважними до потреб середовищ, у яких вони працювали. У справах намагався наслідувати Йоана Боско, за що його називали «живим уставом».
Завдяки діяльності Мікеле згромадження сильно розвинулося. Піклуючись про збереження правильного напрямку, він чимало часу присвячував праці з молоддю, їздив Європою з візитами в салезіанські доми (побував навіть на теренах Польщі), багатьом додавав відваги та часто цитував слова засновника. Мав дар читати душі, оздоровювати й передбачати майбутнє.
Беатифікований 1972 року.
Зображають блаженного в салезіанському вбранні, використовують фотографії.
За матеріалами КМЦ
Олександр Кривенко
+380 63 241 3681
https://kryvenko-maranata.blogspot.com/2019/10/29-18371910.html
29 жовтня церква згадує Блаженного Мікеле Руа, пресвітера
https://kryvenko-maranata.blogspot.com/2019/10/29-18371910.html
Народився Мікеле (1837–1910) в італійському Турині, у багатодітній сім’ї. Батько, директор збройного заводу, помер, коли хлопчикові було 8 років. Далі його виховувала мати.
З 1848 року Мікеле навчався в школі, яку вели ласаліани (брати християнських шкіл), і відвідував ораторій для хлопчиків під керівництвом святого Йоана Боско, засновника салезіанів. 1853 року оселився в ораторії, був асистентом Йоана Боско, супроводжував його в подорожах. 1854 року склав обіти, став керівником ораторію в іншій частині Турина й розпочав навчання в семінарії, а 1860 отримав свячення, ставши першим священником із вихованців святого Йоана.
Читайте також: Захист християнських цінностей - основи життя та сім'ї в Україні - блог Олександра Кривенка на підтримку петиції №22/074484-еп
Мікеле завжди вдивлявся в приклад свого вчителя, підтримував його, допоміг створити жіночу гілку згромадження, був адміністратором цілої салезіанської родини. 1888 року, після смерті засновника, був призначений генеральним настоятелем згромадження. Йому вдалося поєднати вірність харизмі й сучасні тенденції: запроваджував у гімназіях технічні напрями, увів програми навчання в професійно-технічних училищах, допомагав салезіанам бути уважними до потреб середовищ, у яких вони працювали. У справах намагався наслідувати Йоана Боско, за що його називали «живим уставом».
Завдяки діяльності Мікеле згромадження сильно розвинулося. Піклуючись про збереження правильного напрямку, він чимало часу присвячував праці з молоддю, їздив Європою з візитами в салезіанські доми (побував навіть на теренах Польщі), багатьом додавав відваги та часто цитував слова засновника. Мав дар читати душі, оздоровювати й передбачати майбутнє.
Беатифікований 1972 року.
Зображають блаженного в салезіанському вбранні, використовують фотографії.
За матеріалами КМЦ
Олександр Кривенко
+380 63 241 3681
https://kryvenko-maranata.blogspot.com/2019/10/29-18371910.html
субота, 26 жовтня 2019 р.
Захист християнських цінностей - основи життя та сім'ї в Україні - блог Олександра Кривенка на підтримку петиції №22/074484-еп
Захист християнських цінностей - основи життя та сім'ї в Україні - блог Олександра Кривенка на підтримку петиції №22/074484-еп
https://kryvenko-maranata.blogspot.com/2019/10/26-zahyst-hryst.html
Закликаємо вас підписати її тут: https://petition.president.gov.ua/petition/74484
FB-подія https://www.facebook.com/events/2544815979138370/
Закликаємо вас підписати її тут: https://petition.president.gov.ua/petition/74484
FB-подія https://www.facebook.com/events/2544815979138370/
№22/074484-еп
ПЕТИЦІЯ ЩОДО ЗАХИСТУ ХРИСТИЯНСЬКИХ ЦІННОСТЕЙ – ОСНОВИ СТАБІЛЬНОСТІ, РОЗВИТКУ І ПРОЦВІТАННЯ УКРАЇНИ
Автор (ініціатор): Довбиш Олег Валентинович
Дата оприлюднення: 28 вересня 2019
ПІДПИШІТЬ ПЕТИЦІЮ - https://petition.president.gov.ua/petition/74484
Зеленському Володимиру Олександровичу
ПЕТИЦІЯ
ЩОДО ЗАХИСТУ ХРИСТИЯНСЬКИХ ЦІННОСТЕЙ – ОСНОВИ СТАБІЛЬНОСТІ, РОЗВИТКУ І ПРОЦВІТАННЯ УКРАЇНИ
У 988 році князь Володимир Великий, усвідомлюючи визначальне значення світогляду та релігії в житті особистості та держави, зробив доленосне рішення для країни – прийняття та упровадження християнства. З того часу християнство стало невід’ємною частиною особистісного, культурного та суспільно-політичного життя усіх поколінь українців. Християнські цінності були взяті за основу для функціонування та розвитку освіти, науки, культури, права та економіки.
ПІДПИШІТЬ https://petition.president.gov.ua/petition/74484
У часи панування радянського тоталітарного режиму після перевороту 1917 року християнство було фактично вилучено з активного суспільного життя, а на зміну християнській моралі прийшла комуністична ідеологія. У цей час були фізично і морально знищені тисячі священників, зруйновані і перепрофільовані храми, грубо потоптані релігійні вірування українців та культурна спадщина нашого народу. Відтоді стала очевидною небезпека впровадження на державному рівні комуністичної антихристиянської (атеїстичної) ідеології, яка має жахливі наслідки: антидуховність, аморальність, насилля, геноцид, низький рівень культури, корумпованість, цинізм тощо. Комуністична атеїстична ідеологія спустошила не лише душі громадян Радянського Союзу, але й зробила багато шкоди для інших народів та країн в Європі, Азії, Америці та Африці, так званого соціалістичного табору.
ПІДПИШІТЬ https://petition.president.gov.ua/petition/74484
Після здобуття незалежності у нашій країні відбувалося духовне відродження, переосмислення цінностей релігійної культурної спадщини та значення свободи. Зокрема, віра в Бога знайшла відображення у преамбулі до Конституції України, а Президенти України під час інавгурації дають клятву на Пересопницькому Євангелії. Такі християнські свята, як Різдво Христове, Пасха, Трійця, Покрова, стали відзначати на державному рівні в Україні.
ПІДПИШІТЬ https://petition.president.gov.ua/petition/74484
Християни продемонстрували свою активну соціальну позицію через благодійні, просвітницькі, реабілітаційні, гуманітарні програми серед різних верств населення нашої країни. Зокрема, це стосується створення благодійних фондів, лікарень, сирітських притулків, реабілітаційних центрів для допомоги нарко- та алкозалежним, центрів допомоги людям з особливими потребами, безліч просвітницьких та творчих програм для дітей та дорослих громадян нашої країни.
ПІДПИШІТЬ https://petition.president.gov.ua/petition/74484
Не можна переоцінити значення новостворених інституту капеланства в ЗСУ, поліції, лікарнях, тюрмах тощо, що давно та ефективно практикується в багатьох країнах Європейського Союзу та США.
ПІДПИШІТЬ https://petition.president.gov.ua/petition/74484
На початку 1990-х років у багатьох державних школах почали викладатися навчальні предмети духовно-морального спрямування, переважно як факультативні заняття за заявою батьків. З цією метою було підготовлено тисячі вчителів християнської етики, укладено освітні програми, написано підручники, які мають гриф МОН, започатковано Всеукраїнські культурно-просвітницькі заходи для дітей і молоді. Викладання предметів духовно-морального спрямування, за свідченням учнів, батьків, вчителів та експертів з освіти, є понині актуальним, оскільки їхній зміст сприяє формуванню у здобувачів освіти духовно-моральних цінностей, без яких неможливо уявити гармонійне життя людини, народу та країни. Зміст предметів духовно-морального спрямування дітей та молоді не має на меті клірикалізацію суспільства; він покликаний реалізувати можливість громадянам вільного вибору природовідповідного світогляду, як це і задекларовано в статті 35 Конституції України про право на свободу світогляду і віросповідання.
ПІДПИШІТЬ https://petition.president.gov.ua/petition/74484
За об’єктивними статистичними даними, в Україні понад 90 відсотків громадян вважають себе християнами. Але на практиці за гроші платників податків, громадян нашої країни фінансується лише одна світоглядна парадигма в освіті – атеїзм. Світогляд атеїзму ніколи не мав рушійної сили для позитивної творчої реалізації різноманітних програм та проектів, оскільки несе в собі лише філософію нігілізму та спустошення. Тому атеїзм, як псевдонаукова парадигма, у різні часи здатен був лише паразитувати на інших світоглядних системах, зумовлюючи маргіналізацію суспільного життя.
ПІДПИШІТЬ https://petition.president.gov.ua/petition/74484
Християнська освіта, культура – це стрижневі цінності людства, освячені всесвітньою історією.
Християнство – це не релігія неосвічених і відсталих людей. Біблійні та християнські цінності сповідували і сповідують високорозвинені країни Європи та світу, найвидатніші особистості різних часів і народів. Зарубіжні вчені, лауреати Нобелівської премії та основоположники наук – такі, як Макс Планк, Макс Борн, Артур Шавлов, Дж. Томпсон, Уільям Генрі Брегг, Ісаак Ньютон, Карл Лінней, Грегор Мендель, Луї Пастер, Йоган Келлер, Галілео Галілей, Блез Паскаль, Вільгельм Лейбніц, Михайло Ломоносов, Дмитро Менделеєв, Християн Гюйгенс, Роберт Бойль та багато інших. Флагмани світової освіти та науки, провідні університети, – як Гарвардський, Кембриджський, Оксфордський та багато інших – засновані християнськими лідерами з метою поширення християнської освіти та культури. Не можна переоцінити внесок видатних християнських громадських діячів та науковців українського походження, як-от Петро Могила, Іван Мазепа, Костянтин Ушинський, Андрій Шептицький, Іван Котляревський, Микола Вінграновський, Василь Барка, Іван Пулюй та багато інших.
Величезний внесок у просвітництво нашого народу зробили свого часу Києво-Могилянська та Острозька академії, які також були засновані християнськими подвижниками. Як не згадати також християнську філософію серця Григорія Сковороди, поетику Тараса Шевченка та інших.
ПІДПИШІТЬ https://petition.president.gov.ua/petition/74484
Наша цивілізація вибудована переважно за християнськими цінностями. Завдяки поширенню християнства понад 80% писемностей народів світу створені християнськими просвітниками. Християнство дало світу нотну грамоту, трудову етику, правову культуру, заклало в Конституції різних країн демократичні принципи державотворення, суспільного життя та економічного процвітання. Саме завдяки християнству людину, як вище творіння, її життя та свободу визнано в розвинених країнах за найвищу цінність. Світовий історичний досвід багатьох країн світу переконливо свідчить про таке: чим ближче до морально-духовних стандартів збудований в країні суспільний устрій, тим більш процвітаючою, за усіма соціальними чинниками, є така країна.
ПІДПИШІТЬ https://petition.president.gov.ua/petition/74484
Вилучення християнських цінностей з життя народу або певної країни негативно відбивається в усіх сферах життя суспільства. Церква канонічно відокремлена від держави, але держава не може бути відокремлена від морально-етичних та духовних цінностей. Про це яскраво свідчить практика: негативний досвід СРСР, Північної Кореї та інших тоталітарних країн. Якщо держава не підтримує фундаментальних християнських цінностей, їй доводиться витрачати більше коштів на протидію корупції, утримання в’язниць, виправних колоній, боротьбу зі злочинністю та соціальними хворобами, як-от алкоголізм, наркоманія, проституція.
Тож, усі вимоги щодо вилучення християнських цінностей та моральних принципів із різних сфер суспільного життя (освіти, науки, права, культури, економіки) є деструктивними, недемократичними, неконституційними, антигуманними, неприродними та безглуздими. Нехтування християнськими цінностями у власному та суспільному житті зумовить духовно-моральний занепад громадян нашої країни та утворення вакууму, який неодмінно буде заповнено цинізмом, аморальністю, містикою, злочинністю, сексуальним розбещенням молоді, що містять у собі пряму загрозу для національної безпеки України.
ПІДПИШІТЬ https://petition.president.gov.ua/petition/74484
Сьогодні багато країн будують свою політику, керуючись біблійними принципами. Згадаймо корейське економічне диво, наслідком якого стало прийняття на державному рівні моральних засад християнства. Президент США Дональд Трамп активно сприяє відновленню християнських цінностей в різних сферах суспільного життя, оскільки наслідками бездуховності є жорстокі злочини, численні правопорушення та культурний занепад країн.
ПІДПИШІТЬ https://petition.president.gov.ua/petition/74484
У цей складний час відродження України просимо Вас, Володимире Олександровичу, а також прем’єр-міністра, голову Верховної Ради, голову конституційної комісії, народних депутатів та голів парламентських фракцій і депутатських груп виконати свій обов’язок перед своїм народом щодо захисту та підтримки духовно-моральних цінностей та культурної спадщини нашого народу, інституту сім'ї в Україні. А саме:
1. Забезпечити виконання Конституції в частині захисту сім'ї та сімейних цінностей.
2. Зберегти непорушними норми чинної Конституції України (ст. 51) та Сімейного кодексу України (СКУ, ст. 21), які визначають шлюб як сімейний союз жінки та чоловіка й обумовлюють, що «усиновлювачами не можуть бути особи однієї статі» (СКУ, ст. 211 ч. 3).
3. Не використовувати поняття «ґендер», «сексуальна орієнтація», «ґендерна ідентичність» у Конституції України та жодних інших законодавчих формулюваннях. Не ратифікувати в Україні Стамбульську конвенцію.
4. Скасувати запроваджену Стратегію упровадження гендерної рівності та недискримінації у сфері освіти «Освіта: гендерний вимір-2021», що нехтує правом батьків на виховання власних дітей згідно з їхніми світоглядними переконаннями та впливати на освітній процес. Ці фундаментальні права закріплені в низці міжнародних договорів, ратифікованих Україною, зокрема п. 4 ст. 18 Міжнародного пакту про громадянські і політичні права 1966 р., п. 3 ст. 13 Міжнародного пакту про економічні, соціальні і культурні права 1966 р., п. 2 ст. 3, 5, п. 2 ст. 14 та п. 1(с) ст. 29 Конвенції ООН про права дитини 1989 р. Таким чином, ми, передусім, і як громадяни України, і як батьки, вимагаємо забезпечення нашого права виховувати власних дітей згідно з нашими уявленнями про шлюб, сім’ю, родину та не нав’язувати антинаукових і аморальних постулатів гендерної ідеології в освітньому процесі.
5. Припинення проведення антидискримінаційної експертизи навчальної літератури, результати якої на практиці засвідчили зневагу до основоположних цінностей українського народу, таких, як батьки, сім’я, мова, патріотизм тощо.
ПІДПИШІТЬ https://petition.president.gov.ua/petition/74484
Під гаслом «боротьба з дискримінацією за релігійною ознакою» антидискрімінаційними експертами вимагається вилучити назви таких християнських свят, як Різдво Христове та Великдень, що відзначають в Україні на державному рівні з офіційними вихідними. Маємо на практиці не просто ігнорування історичною та культурною спадщиною нашого народу, а цілеспрямоване переписування історії з метою ліквідації етнічних культурних особливостей нашого народу. Зазначене суперечить Конституції України та іншим законам нашої країни.
ПІДПИШІТЬ https://petition.president.gov.ua/petition/74484
Цією заявою ми намагаємося привернути увагу наукової, духовної, творчої інтелігенції та всього народу України до проблеми, що має доленосний вплив для існування та розвитку нашого суспільства.
Старовинний гімн-молитва України (музика Миколи Лисенка, слова Георгія Кониського) закликає усіх нас об’єднатися у щирому проханні: «Боже великий, єдиний, нам Україну храни!».
ПІДПИШІТЬ https://petition.president.gov.ua/petition/74484
Кушерець Василь Іванович.
Член-кореспондент Національної академії педагогічних наук України, доктор філософських наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, голова правління Товариства «Знання» України, президент Університету сучасних знань.
Бакуменко Олександр Данилович.
Голова Правління «Українського фонду культури імені Бориса Олійника»,
письменник-академік, лауреат Державної премії ім. Богдана Хмельницького та лауреат багатьох вітчизняних і міжнародних літературних премій.
Удовиченко Володимир Петрович.
Президент ВГО «Клуб мерів», Почесний член Конгресу місцевих і регіональних влад Європи, доктор економічних наук, професор, Академік Української екологічної та Муніципальної Академій.
FB-подія https://www.facebook.com/events/2544815979138370/
ПІДПИШІТЬ https://petition.president.gov.ua/petition/74484
Захист християнських цінностей - основи життя та сім'ї в Україні - блог Олександра Кривенка на підтримку петиції №22/074484-еп
ПЕТИЦІЯ ЩОДО ЗАХИСТУ ХРИСТИЯНСЬКИХ ЦІННОСТЕЙ – ОСНОВИ СТАБІЛЬНОСТІ, РОЗВИТКУ І ПРОЦВІТАННЯ УКРАЇНИ
Автор (ініціатор): Довбиш Олег Валентинович
Дата оприлюднення: 28 вересня 2019
ПІДПИШІТЬ ПЕТИЦІЮ - https://petition.president.gov.ua/petition/74484
Зеленському Володимиру Олександровичу
ПЕТИЦІЯ
ЩОДО ЗАХИСТУ ХРИСТИЯНСЬКИХ ЦІННОСТЕЙ – ОСНОВИ СТАБІЛЬНОСТІ, РОЗВИТКУ І ПРОЦВІТАННЯ УКРАЇНИ
У 988 році князь Володимир Великий, усвідомлюючи визначальне значення світогляду та релігії в житті особистості та держави, зробив доленосне рішення для країни – прийняття та упровадження християнства. З того часу християнство стало невід’ємною частиною особистісного, культурного та суспільно-політичного життя усіх поколінь українців. Християнські цінності були взяті за основу для функціонування та розвитку освіти, науки, культури, права та економіки.
ПІДПИШІТЬ https://petition.president.gov.ua/petition/74484
У часи панування радянського тоталітарного режиму після перевороту 1917 року християнство було фактично вилучено з активного суспільного життя, а на зміну християнській моралі прийшла комуністична ідеологія. У цей час були фізично і морально знищені тисячі священників, зруйновані і перепрофільовані храми, грубо потоптані релігійні вірування українців та культурна спадщина нашого народу. Відтоді стала очевидною небезпека впровадження на державному рівні комуністичної антихристиянської (атеїстичної) ідеології, яка має жахливі наслідки: антидуховність, аморальність, насилля, геноцид, низький рівень культури, корумпованість, цинізм тощо. Комуністична атеїстична ідеологія спустошила не лише душі громадян Радянського Союзу, але й зробила багато шкоди для інших народів та країн в Європі, Азії, Америці та Африці, так званого соціалістичного табору.
ПІДПИШІТЬ https://petition.president.gov.ua/petition/74484
Після здобуття незалежності у нашій країні відбувалося духовне відродження, переосмислення цінностей релігійної культурної спадщини та значення свободи. Зокрема, віра в Бога знайшла відображення у преамбулі до Конституції України, а Президенти України під час інавгурації дають клятву на Пересопницькому Євангелії. Такі християнські свята, як Різдво Христове, Пасха, Трійця, Покрова, стали відзначати на державному рівні в Україні.
ПІДПИШІТЬ https://petition.president.gov.ua/petition/74484
Християни продемонстрували свою активну соціальну позицію через благодійні, просвітницькі, реабілітаційні, гуманітарні програми серед різних верств населення нашої країни. Зокрема, це стосується створення благодійних фондів, лікарень, сирітських притулків, реабілітаційних центрів для допомоги нарко- та алкозалежним, центрів допомоги людям з особливими потребами, безліч просвітницьких та творчих програм для дітей та дорослих громадян нашої країни.
ПІДПИШІТЬ https://petition.president.gov.ua/petition/74484
Не можна переоцінити значення новостворених інституту капеланства в ЗСУ, поліції, лікарнях, тюрмах тощо, що давно та ефективно практикується в багатьох країнах Європейського Союзу та США.
ПІДПИШІТЬ https://petition.president.gov.ua/petition/74484
На початку 1990-х років у багатьох державних школах почали викладатися навчальні предмети духовно-морального спрямування, переважно як факультативні заняття за заявою батьків. З цією метою було підготовлено тисячі вчителів християнської етики, укладено освітні програми, написано підручники, які мають гриф МОН, започатковано Всеукраїнські культурно-просвітницькі заходи для дітей і молоді. Викладання предметів духовно-морального спрямування, за свідченням учнів, батьків, вчителів та експертів з освіти, є понині актуальним, оскільки їхній зміст сприяє формуванню у здобувачів освіти духовно-моральних цінностей, без яких неможливо уявити гармонійне життя людини, народу та країни. Зміст предметів духовно-морального спрямування дітей та молоді не має на меті клірикалізацію суспільства; він покликаний реалізувати можливість громадянам вільного вибору природовідповідного світогляду, як це і задекларовано в статті 35 Конституції України про право на свободу світогляду і віросповідання.
ПІДПИШІТЬ https://petition.president.gov.ua/petition/74484
За об’єктивними статистичними даними, в Україні понад 90 відсотків громадян вважають себе християнами. Але на практиці за гроші платників податків, громадян нашої країни фінансується лише одна світоглядна парадигма в освіті – атеїзм. Світогляд атеїзму ніколи не мав рушійної сили для позитивної творчої реалізації різноманітних програм та проектів, оскільки несе в собі лише філософію нігілізму та спустошення. Тому атеїзм, як псевдонаукова парадигма, у різні часи здатен був лише паразитувати на інших світоглядних системах, зумовлюючи маргіналізацію суспільного життя.
ПІДПИШІТЬ https://petition.president.gov.ua/petition/74484
Християнська освіта, культура – це стрижневі цінності людства, освячені всесвітньою історією.
Християнство – це не релігія неосвічених і відсталих людей. Біблійні та християнські цінності сповідували і сповідують високорозвинені країни Європи та світу, найвидатніші особистості різних часів і народів. Зарубіжні вчені, лауреати Нобелівської премії та основоположники наук – такі, як Макс Планк, Макс Борн, Артур Шавлов, Дж. Томпсон, Уільям Генрі Брегг, Ісаак Ньютон, Карл Лінней, Грегор Мендель, Луї Пастер, Йоган Келлер, Галілео Галілей, Блез Паскаль, Вільгельм Лейбніц, Михайло Ломоносов, Дмитро Менделеєв, Християн Гюйгенс, Роберт Бойль та багато інших. Флагмани світової освіти та науки, провідні університети, – як Гарвардський, Кембриджський, Оксфордський та багато інших – засновані християнськими лідерами з метою поширення християнської освіти та культури. Не можна переоцінити внесок видатних християнських громадських діячів та науковців українського походження, як-от Петро Могила, Іван Мазепа, Костянтин Ушинський, Андрій Шептицький, Іван Котляревський, Микола Вінграновський, Василь Барка, Іван Пулюй та багато інших.
Величезний внесок у просвітництво нашого народу зробили свого часу Києво-Могилянська та Острозька академії, які також були засновані християнськими подвижниками. Як не згадати також християнську філософію серця Григорія Сковороди, поетику Тараса Шевченка та інших.
ПІДПИШІТЬ https://petition.president.gov.ua/petition/74484
Наша цивілізація вибудована переважно за християнськими цінностями. Завдяки поширенню християнства понад 80% писемностей народів світу створені християнськими просвітниками. Християнство дало світу нотну грамоту, трудову етику, правову культуру, заклало в Конституції різних країн демократичні принципи державотворення, суспільного життя та економічного процвітання. Саме завдяки християнству людину, як вище творіння, її життя та свободу визнано в розвинених країнах за найвищу цінність. Світовий історичний досвід багатьох країн світу переконливо свідчить про таке: чим ближче до морально-духовних стандартів збудований в країні суспільний устрій, тим більш процвітаючою, за усіма соціальними чинниками, є така країна.
ПІДПИШІТЬ https://petition.president.gov.ua/petition/74484
Вилучення християнських цінностей з життя народу або певної країни негативно відбивається в усіх сферах життя суспільства. Церква канонічно відокремлена від держави, але держава не може бути відокремлена від морально-етичних та духовних цінностей. Про це яскраво свідчить практика: негативний досвід СРСР, Північної Кореї та інших тоталітарних країн. Якщо держава не підтримує фундаментальних християнських цінностей, їй доводиться витрачати більше коштів на протидію корупції, утримання в’язниць, виправних колоній, боротьбу зі злочинністю та соціальними хворобами, як-от алкоголізм, наркоманія, проституція.
Тож, усі вимоги щодо вилучення християнських цінностей та моральних принципів із різних сфер суспільного життя (освіти, науки, права, культури, економіки) є деструктивними, недемократичними, неконституційними, антигуманними, неприродними та безглуздими. Нехтування християнськими цінностями у власному та суспільному житті зумовить духовно-моральний занепад громадян нашої країни та утворення вакууму, який неодмінно буде заповнено цинізмом, аморальністю, містикою, злочинністю, сексуальним розбещенням молоді, що містять у собі пряму загрозу для національної безпеки України.
ПІДПИШІТЬ https://petition.president.gov.ua/petition/74484
Сьогодні багато країн будують свою політику, керуючись біблійними принципами. Згадаймо корейське економічне диво, наслідком якого стало прийняття на державному рівні моральних засад християнства. Президент США Дональд Трамп активно сприяє відновленню християнських цінностей в різних сферах суспільного життя, оскільки наслідками бездуховності є жорстокі злочини, численні правопорушення та культурний занепад країн.
ПІДПИШІТЬ https://petition.president.gov.ua/petition/74484
У цей складний час відродження України просимо Вас, Володимире Олександровичу, а також прем’єр-міністра, голову Верховної Ради, голову конституційної комісії, народних депутатів та голів парламентських фракцій і депутатських груп виконати свій обов’язок перед своїм народом щодо захисту та підтримки духовно-моральних цінностей та культурної спадщини нашого народу, інституту сім'ї в Україні. А саме:
1. Забезпечити виконання Конституції в частині захисту сім'ї та сімейних цінностей.
2. Зберегти непорушними норми чинної Конституції України (ст. 51) та Сімейного кодексу України (СКУ, ст. 21), які визначають шлюб як сімейний союз жінки та чоловіка й обумовлюють, що «усиновлювачами не можуть бути особи однієї статі» (СКУ, ст. 211 ч. 3).
3. Не використовувати поняття «ґендер», «сексуальна орієнтація», «ґендерна ідентичність» у Конституції України та жодних інших законодавчих формулюваннях. Не ратифікувати в Україні Стамбульську конвенцію.
4. Скасувати запроваджену Стратегію упровадження гендерної рівності та недискримінації у сфері освіти «Освіта: гендерний вимір-2021», що нехтує правом батьків на виховання власних дітей згідно з їхніми світоглядними переконаннями та впливати на освітній процес. Ці фундаментальні права закріплені в низці міжнародних договорів, ратифікованих Україною, зокрема п. 4 ст. 18 Міжнародного пакту про громадянські і політичні права 1966 р., п. 3 ст. 13 Міжнародного пакту про економічні, соціальні і культурні права 1966 р., п. 2 ст. 3, 5, п. 2 ст. 14 та п. 1(с) ст. 29 Конвенції ООН про права дитини 1989 р. Таким чином, ми, передусім, і як громадяни України, і як батьки, вимагаємо забезпечення нашого права виховувати власних дітей згідно з нашими уявленнями про шлюб, сім’ю, родину та не нав’язувати антинаукових і аморальних постулатів гендерної ідеології в освітньому процесі.
5. Припинення проведення антидискримінаційної експертизи навчальної літератури, результати якої на практиці засвідчили зневагу до основоположних цінностей українського народу, таких, як батьки, сім’я, мова, патріотизм тощо.
ПІДПИШІТЬ https://petition.president.gov.ua/petition/74484
Під гаслом «боротьба з дискримінацією за релігійною ознакою» антидискрімінаційними експертами вимагається вилучити назви таких християнських свят, як Різдво Христове та Великдень, що відзначають в Україні на державному рівні з офіційними вихідними. Маємо на практиці не просто ігнорування історичною та культурною спадщиною нашого народу, а цілеспрямоване переписування історії з метою ліквідації етнічних культурних особливостей нашого народу. Зазначене суперечить Конституції України та іншим законам нашої країни.
ПІДПИШІТЬ https://petition.president.gov.ua/petition/74484
Цією заявою ми намагаємося привернути увагу наукової, духовної, творчої інтелігенції та всього народу України до проблеми, що має доленосний вплив для існування та розвитку нашого суспільства.
Старовинний гімн-молитва України (музика Миколи Лисенка, слова Георгія Кониського) закликає усіх нас об’єднатися у щирому проханні: «Боже великий, єдиний, нам Україну храни!».
ПІДПИШІТЬ https://petition.president.gov.ua/petition/74484
Кушерець Василь Іванович.
Член-кореспондент Національної академії педагогічних наук України, доктор філософських наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, голова правління Товариства «Знання» України, президент Університету сучасних знань.
Бакуменко Олександр Данилович.
Голова Правління «Українського фонду культури імені Бориса Олійника»,
письменник-академік, лауреат Державної премії ім. Богдана Хмельницького та лауреат багатьох вітчизняних і міжнародних літературних премій.
Удовиченко Володимир Петрович.
Президент ВГО «Клуб мерів», Почесний член Конгресу місцевих і регіональних влад Європи, доктор економічних наук, професор, Академік Української екологічної та Муніципальної Академій.
FB-подія https://www.facebook.com/events/2544815979138370/
ПІДПИШІТЬ https://petition.president.gov.ua/petition/74484
Захист християнських цінностей - основи життя та сім'ї в Україні - блог Олександра Кривенка на підтримку петиції №22/074484-еп
середа, 23 жовтня 2019 р.
Нехай не згасне в нас полум’я Божої любові!
Нехай не згасне в нас полум’я Божої любові!
«Вогонь Я прийшов кинути на землю», говорить нам Ісус. Святе Письмо описує силу людської любові як вогню. Святий Дух зійшов на апостолів у подобі язиків полум’я. Молімося, щоби в нас не погасло полум’я Божої любові, яке нас у кожній ситуації розпалює любов’ю.Св. Антоній Марія Кларет |
Або (біл) довільний спомин св. АНТОНІЯ МАРІЇ КЛАРЕТА, єпископа
Св. Антоній Марія Кларет народився в Саленті поблизу Барселони 23 грудня 1807 р. В молодому віці вчився ткацтва. Йдучи за голосом покликання, прийняв духовний сан. Будучи пресвітером, працював у парафіяльному пастирстві, а пізніше був апостольським місіонером в Каталонії та на Канарських островах. У 1849 р. заснував конгрегацію Синів Непорочного Серця Пресвятої Діви Марії. Незабаром був призначений архієпископом Сантьяго на Кубі та ревно працював над відродженням католицького життя у цій дієцезії. Для християнського виховання дівчат заснував конгрегацію сестер під назвою Марії Непорочної. У 1857 р. його відкликано до Іспанії бути сповідником королеви Ізабели ІІ. Супроводжував її у вигнанні до Франції. Помер у Франції 24 жовтня 1870 року.
Спільні Меси: про місіонерів (стор. 124)
ЛІТУРГІЯ НА КОЖЕН ДЕНЬ, 24 ЖОВТНЯ, ЧЕТВЕР
АНТИФОН НА ВХІД
До Тебе я взиваю, бо Ти вислухав мене, о Боже; * нахили до мене Твоє вухо, вислухай моє слово. * Хорони мене, як зіницю ока, * сховай мене в тіні крил Твоїх.
КОЛЕКТА
Всемогутній, вічний Боже, вчини, щоби наша воля була завжди відданою Тобі * та щоби ми щирим серцем постійно служили Твоїй величі. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Боже, Ти вчинив, що святий Антоній Марія, єпископ, з дивовижною любов’ю і терпеливістю проповідував людям Євангеліє; † допоможи нам, щоби за його заступництвом ми, шукаючи того, що Твоє, * наполегливо намагалися здобувати у Христі наших братів. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе та царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Рим 6, 19-23
Читання з Послання святого апостола Павла до римлян.
Брати! Кажу це по-людському, з огляду на немічність вашого тіла. Бо як ви віддавали ваші члени в рабство нечистоті та беззаконню для беззаконня, так тепер віддайте ваші члени в рабство праведності – для освячення. Бо коли ви були рабами гріха, то були вільні від праведності. Який же плід ви тоді мали, за який нині ви соромитеся? Бо його кінець – смерть. Нині ж, звільнившись від гріха та ставши рабами Бога, маєте ваш плід – освячення, а кінець – вічне життя. Адже заплата за гріх – смерть, а Божий дар благодаті – вічне життя у Христі Ісусі, нашому Господі. Слово Боже.
РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 1, 1-2. 3. 4 і 6
Благословенний, хто довіривсь Богу.
Блаженний чоловік, який не ходить за радою безбожних, *
не стає на дорогу грішних †
і в згромадженні насмішників не засідає,
але в законі Господньому його бажання; *
і він роздумує день і ніч над Його законом.
Він буде, як дерево, †
посаджене над водними потоками, *
яке дасть свій плід у свою пору,
і листя його не зів’яне, *
і все, що він учинить, буде вдалим.
Не так безбожні, не так! *
Вони – мов полова, яку вітер розвіває.
Адже Господь знає праведних дорогу, *
а дорога безбожних загине.
СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Флп 3, 8-9
Алілуя, алілуя, алілуя.
Я все визнаю за втрату і за сміття вважаю,
аби здобути Христа, і виявитися в Ньому.
ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 12, 49-53
† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу Ісус сказав своїм учням: «Я прийшов вогонь кинути на землю; і як же Я прагну, щоб він уже розгорівся! Я маю хреститися хрещенням; і як Я знемагаю, поки звершиться! Чи думаєте, що Я прийшов мир принести на землю? Ні, кажу вам, але поділ! Бо відтепер будуть п’ятеро в одному домі поділені: троє проти двох і двоє проти трьох. Розділиться батько із сином і син з батьком; мати – з дочкою, а дочка – з матір’ю; свекруха – зі своєю невісткою, а невістка – зі свекрухою». Слово Господнє.
МОЛИТВА ВІРНИХ
Покладаючись не на власні заслуги, а на страсті Божого Сина Ісуса Христа, просімо у Господа благодатей, потрібних Церкві, всьому світові та нам особисто:
1. Молімося за місіонерів, які несуть Христа всім, хто Його ще не знає, аби Бог підтримував їхні зусилля й працю у служінні Церкві.
2. Молімося за Святішого Отця, єпископів і священиків, щоби вони відважно проповідували вчення віри та моральні норми навіть тоді, коли світ відкидає їх.
3. Молімося за нашу Батьківщину, щоб у ній з дня на день зростали духовність та чесноти.
4. Молімося за сім’ї, яким загрожує розлучення, щоб вони перебороли всі труднощі і повернули любов та злагоду.
5. Молімося за померлих наших братів та сестер, щоб милостивий Бог простив їх і прийняв до Небесного Царства.
6. Молімося за нас, зібраних довкола вівтаря, щоб ми завжди були вірними Господу і так удостоїлись вічного життя.
Господи Ісусе Христе, Ти своїм життям був взірцем покори та служіння Отцю, навчи нас переборювати свою пиху і в духові істинного смирення служити ближнім. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.
МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: дай нам вільним серцем служити при Твоїх дарах, * щоби за допомогою Твоєї освячуючої благодаті ми очистилися цими тайнами, які звершуємо. Через Христа, Господа нашого.
Префація звичайна № 40-45
АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Ось очі Господа на тих, що Його бояться, * що уповають на Його ласку, * щоби рятувати їхнє життя від смерті * та живити їх у голоднечі. (Пс 33 (32), 18-19)
МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо, Господи: нехай участь у небесних тайнах допоможе нам у земному житті * та приготує до вічного. Через Христа, Господа нашого.
За матеріалами КМЦ
Олександр Кривенко
P.S.
Актуальні пропозиції:
Долучайтеся, прошу:
1) Фейсбук-група: Івану Дем'яненку - волю
https://www.facebook.com/groups/freedemjanenko/
2) @Захист християнських цінностей - основи життя та сім'ї в Україні
https://www.facebook.com/events/833447290390545
3) Петиція на Захист християнських цінностей - основи життя та сім'ї в Україні тут: https://petition.president.gov.ua/petition/74484
Св. Антоній Марія Кларет народився в Саленті поблизу Барселони 23 грудня 1807 р. В молодому віці вчився ткацтва. Йдучи за голосом покликання, прийняв духовний сан. Будучи пресвітером, працював у парафіяльному пастирстві, а пізніше був апостольським місіонером в Каталонії та на Канарських островах. У 1849 р. заснував конгрегацію Синів Непорочного Серця Пресвятої Діви Марії. Незабаром був призначений архієпископом Сантьяго на Кубі та ревно працював над відродженням католицького життя у цій дієцезії. Для християнського виховання дівчат заснував конгрегацію сестер під назвою Марії Непорочної. У 1857 р. його відкликано до Іспанії бути сповідником королеви Ізабели ІІ. Супроводжував її у вигнанні до Франції. Помер у Франції 24 жовтня 1870 року.
Спільні Меси: про місіонерів (стор. 124)
ЛІТУРГІЯ НА КОЖЕН ДЕНЬ, 24 ЖОВТНЯ, ЧЕТВЕР
(зел) Четвер XXIX звичайного тижня
АНТИФОН НА ВХІД
До Тебе я взиваю, бо Ти вислухав мене, о Боже; * нахили до мене Твоє вухо, вислухай моє слово. * Хорони мене, як зіницю ока, * сховай мене в тіні крил Твоїх.
КОЛЕКТА
Всемогутній, вічний Боже, вчини, щоби наша воля була завжди відданою Тобі * та щоби ми щирим серцем постійно служили Твоїй величі. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Боже, Ти вчинив, що святий Антоній Марія, єпископ, з дивовижною любов’ю і терпеливістю проповідував людям Євангеліє; † допоможи нам, щоби за його заступництвом ми, шукаючи того, що Твоє, * наполегливо намагалися здобувати у Христі наших братів. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе та царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Рим 6, 19-23
Читання з Послання святого апостола Павла до римлян.
Брати! Кажу це по-людському, з огляду на немічність вашого тіла. Бо як ви віддавали ваші члени в рабство нечистоті та беззаконню для беззаконня, так тепер віддайте ваші члени в рабство праведності – для освячення. Бо коли ви були рабами гріха, то були вільні від праведності. Який же плід ви тоді мали, за який нині ви соромитеся? Бо його кінець – смерть. Нині ж, звільнившись від гріха та ставши рабами Бога, маєте ваш плід – освячення, а кінець – вічне життя. Адже заплата за гріх – смерть, а Божий дар благодаті – вічне життя у Христі Ісусі, нашому Господі. Слово Боже.
РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 1, 1-2. 3. 4 і 6
Благословенний, хто довіривсь Богу.
Блаженний чоловік, який не ходить за радою безбожних, *
не стає на дорогу грішних †
і в згромадженні насмішників не засідає,
але в законі Господньому його бажання; *
і він роздумує день і ніч над Його законом.
Він буде, як дерево, †
посаджене над водними потоками, *
яке дасть свій плід у свою пору,
і листя його не зів’яне, *
і все, що він учинить, буде вдалим.
Не так безбожні, не так! *
Вони – мов полова, яку вітер розвіває.
Адже Господь знає праведних дорогу, *
а дорога безбожних загине.
СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Флп 3, 8-9
Алілуя, алілуя, алілуя.
Я все визнаю за втрату і за сміття вважаю,
аби здобути Христа, і виявитися в Ньому.
ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 12, 49-53
† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу Ісус сказав своїм учням: «Я прийшов вогонь кинути на землю; і як же Я прагну, щоб він уже розгорівся! Я маю хреститися хрещенням; і як Я знемагаю, поки звершиться! Чи думаєте, що Я прийшов мир принести на землю? Ні, кажу вам, але поділ! Бо відтепер будуть п’ятеро в одному домі поділені: троє проти двох і двоє проти трьох. Розділиться батько із сином і син з батьком; мати – з дочкою, а дочка – з матір’ю; свекруха – зі своєю невісткою, а невістка – зі свекрухою». Слово Господнє.
МОЛИТВА ВІРНИХ
Покладаючись не на власні заслуги, а на страсті Божого Сина Ісуса Христа, просімо у Господа благодатей, потрібних Церкві, всьому світові та нам особисто:
1. Молімося за місіонерів, які несуть Христа всім, хто Його ще не знає, аби Бог підтримував їхні зусилля й працю у служінні Церкві.
2. Молімося за Святішого Отця, єпископів і священиків, щоби вони відважно проповідували вчення віри та моральні норми навіть тоді, коли світ відкидає їх.
3. Молімося за нашу Батьківщину, щоб у ній з дня на день зростали духовність та чесноти.
4. Молімося за сім’ї, яким загрожує розлучення, щоб вони перебороли всі труднощі і повернули любов та злагоду.
5. Молімося за померлих наших братів та сестер, щоб милостивий Бог простив їх і прийняв до Небесного Царства.
6. Молімося за нас, зібраних довкола вівтаря, щоб ми завжди були вірними Господу і так удостоїлись вічного життя.
Господи Ісусе Христе, Ти своїм життям був взірцем покори та служіння Отцю, навчи нас переборювати свою пиху і в духові істинного смирення служити ближнім. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.
МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: дай нам вільним серцем служити при Твоїх дарах, * щоби за допомогою Твоєї освячуючої благодаті ми очистилися цими тайнами, які звершуємо. Через Христа, Господа нашого.
Префація звичайна № 40-45
АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Ось очі Господа на тих, що Його бояться, * що уповають на Його ласку, * щоби рятувати їхнє життя від смерті * та живити їх у голоднечі. (Пс 33 (32), 18-19)
МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо, Господи: нехай участь у небесних тайнах допоможе нам у земному житті * та приготує до вічного. Через Христа, Господа нашого.
За матеріалами КМЦ
Олександр Кривенко
P.S.
Актуальні пропозиції:
Долучайтеся, прошу:
1) Фейсбук-група: Івану Дем'яненку - волю
https://www.facebook.com/groups/freedemjanenko/
2) @Захист християнських цінностей - основи життя та сім'ї в Україні
https://www.facebook.com/events/833447290390545
3) Петиція на Захист християнських цінностей - основи життя та сім'ї в Україні тут: https://petition.president.gov.ua/petition/74484
вівторок, 22 жовтня 2019 р.
Вихователю Приазовського інтернату змінено запобіжний захід
Вихователю Приазовського інтернату змінено запобіжний захід
https://kryvenko-maranata.blogspot.com/2019/10/22-vyhovatelyu.html
22 жовтня 2019, 15:44
22 жовтня 2019 року колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ у відкритому судовому засіданні в режимі відеоконференції розглянула апеляційну скаргу захисника підозрюваного – адвоката Івана Черкашина на ухвалу слідчого судді Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя від 12 жовтня 2019 року, якою задоволено клопотання слідчого та застосованого до громадянина Д. запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 днів, до 09 грудня 2019р., одночасно встановлено розмір застави у сумі 960 тисяч 500 гривень, - повідомив Католицький блог kryvenko-maranatha з посиланням на прес-службу Запорізького апеляційного суду
У судовому засіданні були присутні громадськість, представники громадських організацій, ЗМІ.
Органом досудового розслідування громадянин Д. підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 149 Кримінального кодексу України (здійснення незаконної угоди із залученням до трудової експлуатації неповнолітніх вихованців інтернату, в тому числі і за межами заходу).
За результатами апеляційного розгляду, заслухавши думку учасників судового процесу, перевіривши матеріали провадження, колегія суддів постановила ухвалу та оголосила резолютивну її частину, якою апеляційну скаргу захисника підозрюваного задоволено частково, ухвалу слідчого судді Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя від 12 жовтня 2019 року скасовано, запобіжний захід з тримання під варти змінено на домашній арешт із забороною залишати житло з 22.00 до 06.00 години наступного дня в межах дії запобіжного заходу, тобто до 09 грудня 2019 року з покладанням певних обов’язків.
Підозрюваного Д. звільнено з-під варти.
Ухвала набрала законної сили з моменту її проголошення та оскарженню не підлягає.
https://kryvenko-maranata.blogspot.com/2019/10/22-vyhovatelyu.html
22 жовтня 2019, 15:44
22 жовтня 2019 року колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ у відкритому судовому засіданні в режимі відеоконференції розглянула апеляційну скаргу захисника підозрюваного – адвоката Івана Черкашина на ухвалу слідчого судді Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя від 12 жовтня 2019 року, якою задоволено клопотання слідчого та застосованого до громадянина Д. запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 днів, до 09 грудня 2019р., одночасно встановлено розмір застави у сумі 960 тисяч 500 гривень, - повідомив Католицький блог kryvenko-maranatha з посиланням на прес-службу Запорізького апеляційного суду
У судовому засіданні були присутні громадськість, представники громадських організацій, ЗМІ.
Органом досудового розслідування громадянин Д. підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 149 Кримінального кодексу України (здійснення незаконної угоди із залученням до трудової експлуатації неповнолітніх вихованців інтернату, в тому числі і за межами заходу).
За результатами апеляційного розгляду, заслухавши думку учасників судового процесу, перевіривши матеріали провадження, колегія суддів постановила ухвалу та оголосила резолютивну її частину, якою апеляційну скаргу захисника підозрюваного задоволено частково, ухвалу слідчого судді Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя від 12 жовтня 2019 року скасовано, запобіжний захід з тримання під варти змінено на домашній арешт із забороною залишати житло з 22.00 до 06.00 години наступного дня в межах дії запобіжного заходу, тобто до 09 грудня 2019 року з покладанням певних обов’язків.
Підозрюваного Д. звільнено з-під варти.
Ухвала набрала законної сили з моменту її проголошення та оскарженню не підлягає.
За матеріалами прес-служби Запорізького апеляційного судуФото - Катерина Коханівська
P.S.
Актуальні пропозиції:
Долучайтеся, прошу:
1) Фейсбук-група: Івану Дем'яненку - волю
https://www.facebook.com/groups/freedemjanenko/
2) @Захист християнських цінностей - основи життя та сім'ї в Україні
https://www.facebook.com/events/833447290390545
3) Петиція на Захист християнських цінностей - основи життя та сім'ї в Україні тут: https://petition.president.gov.ua/petition/74484
Олександр Кривенко,
P.S.
Актуальні пропозиції:
Долучайтеся, прошу:
1) Фейсбук-група: Івану Дем'яненку - волю
https://www.facebook.com/groups/freedemjanenko/
2) @Захист християнських цінностей - основи життя та сім'ї в Україні
https://www.facebook.com/events/833447290390545
3) Петиція на Захист християнських цінностей - основи життя та сім'ї в Україні тут: https://petition.president.gov.ua/petition/74484
християнин, юрист, журналіст-розслідувач, громадський діяч
+380 63 241 3681
krivenkokorr@ukr.net
+380 63 241 3681
krivenkokorr@ukr.net