неділя, 28 листопада 2021 р.

Господи, відкрий мені свої дороги (І Неділя Адвенту)

Господи, відкрий мені свої дороги (І Неділя Адвенту)
(фіол) І Неділя Адвенту (Рік “В”)

https://kryvenko-maranata.blogspot.com/2021/11/28-1na_0383392065.html

Сьогодні розпочинаємо адвентовий період, час очікування. Марія переживає останній місяць вагітності. Втілення вже зачалось вісім місяців тому. І Слово стало тілом... Разом з Марією можемо прожити цей місяць, що нас відділяє від Різдва. Нехай Господь розірве нашу замкнутість у земних справах і зійде в життя кожної людини. Нехай наші гріхи не будуть перешкодою духовного оживлення. Боже батьківське обличчя вже засяяло для людей в Ісусі Христі.


АНТИФОН НА ВХІД

До Тебе, Господи, підношу мою душу, * о Боже мій, на Тебе покладаюсь, не дай, щоб я осоромивсь! * Не дай, щоб вороги мої втішались наді мною! * Бо ніхто з тих, що на Тебе чекають, * не осоромиться. (Пор. Пс 25 (24), 1-3)

Не мовиться “Слава во вишніх”.

КОЛЕКТА

Всемогутній Боже, дай Твоїм вірним прагнення вийти з праведними вчинками назустріч Твоєму Христові, який приходить, † і дозволь заслужити їм, зібраним по Його правиці, * на посідання Небесного Царства. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ

Єр 33, 14-16

Читання з Книги пророка Єремії.

Ось настануть дні, – слово Господнє, – і Я здійсню те добре слово, що сказав про дім Ізраїля та про дім Юди. Тими днями і того часу зрощу для Давида пагін праведності, що вчинить суд на землі й справедливість. Тими днями Юда спасеться, а Єрусалим житиме в безпеці. І ось як зватимуть його: «Господь – наша справедливість!» Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ

Пс 25, 4-5аб. 8-9. 10 і 14

До Тебе, Боже, зводжу мою душу.
Господи, відкрий мені свої дороги – *
навчи мене ходити Твоїми стежками.
Провадь мене у своїй правді *
і навчай мене, бо Ти – Бог мого спасіння.
Господь – благий і праведний, *
тому навчає грішників дороги.
Він веде у справедливості бідних *
і своїх шляхів навчає убогих.
Усі Господні дороги – це милосердя і правда *
для тих, хто дотримується Його завіту і Його свідчень.
Господні тайни – для тих, які Його бояться, *
а Його завіт, – щоб дати їм його пізнати.


ДРУГЕ ЧИТАННЯ
1 Сол 3, 12 — 4, 2
Читання з Першого послання святого апостола Павла до солунян.

Брати! Господь хай наповнить і переповнить вас любов’ю один до одного і до всіх, – такою ж, яку ми маємо до вас, – аби зміцнити ваші серця, зробити бездоганними у святості перед Богом і нашим Отцем під час приходу Господа нашого Ісуса з усіма Його святими. Просимо вас і благаємо в Господі Ісусі, щоби так, як прийняли ви від нас, яким чином вам необхідно поводитися і догоджати Богові, і як саме ви й поводитеся, ви все більше в цьому зростали. Бо знаєте, які вказівки дали ми вам у Господі Ісусі. Слово Боже.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пс 85, 8
Алілуя, алілуя, алілуя.
Яви нам, Господи, своє милосердя
і дай нам своє спасіння.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 21, 25-28. 34-36
† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу Ісус сказав своїм учням: «Будуть знамення на сонці, і місяці, і зорях, а на землі тривога народів у сум’ятті морського реву та розбурханих хвиль, коли люди ціпенітимуть від страху та очікування того, що надходить на цілий світ, бо сили небесні захитаються. І тоді побачать Сина Людського, який гряде на хмарі зі силою і великою славою. Коли ж почне це збуватися, випростайтеся і підійміть свої голови, бо наближається ваше викуплення. Вважайте на самих себе, щоби ваші серця не обтяжувалися ненаситністю, пияцтвом, і життєвими клопотами, і щоби не надійшов на вас той день несподівано, наче пастка, бо прийде він на всіх, хто проживає на поверхні всієї землі. Тож пильнуйте, молячись, у кожному часі, щоби змогли ви уникнути всього того, що має відбутися, – і стати перед Сином Людським». Слово Господнє.

Мовиться “Вірую”.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Починаючи новий літургійний рік Адвентом, тобто періодом приготування на пришестя Господа, смиренно Його просімо:

1. Молімося за святу Церкву, щоб вона, проповідуючи Євангеліє, вміла явити людству щастя зустрічі з Христом у вічному житті.

2. Молімося за Святішого Отця, щоб він якнайплідніше керував Церквою і зміг відкрити для Христа кордони держав та людські серця.

3. Молімося за керівників держав, щоб вони шанували права людей і не чинили їм перешкод у поклонінні Господу Богу.

4. Молімося за молодь, щоб вона, розпочинаючи самостійне життя, вміла знайти істинний і найглибший його сенс та вартість.

5. Молімося за помираючих, для яких цей Адвент є часом приготування на зустріч із Христом-Суддею, щоб вони добре приготувалися до цієї зустрічі.

6. Молімося за нас, зібраних навколо вівтаря, щоб ми у повноті радості зустрілися з Христом, коли Він прийде судити живих і мертвих.

Господи, Ти є початком і звершенням усього, прийми наші прохання, котрі ми возносимо до Тебе, розпочинаючи період Адвенту, і благоволи прийняти нас з любов’ю на порозі вічності. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: прийми дари, які ми жертвуємо Тобі з отриманих від Тебе щедрот; † нехай те, чим Ти наділив нас для земного служіння, * стане для нас завдатком Твого вічного відкуплення. Через Христа, Господа нашого.

Префація на Адвент № 1.

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Господь дасть щастя, * і земля наша дасть урожай свій. (Пс 85 (84), 13)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо, Господи: нехай підтримають нас тайни, в яких ми взяли участь, † і в яких нас, подорожуючих крізь скороминущість світу, Ти вже нині навчаєш кохати те, що небесне, * і жадати прийдешнього. Через Христа, Господа нашого. 

https://kryvenko-maranata.blogspot.com/2021/11/28-1na_0383392065.html

Олександр Кривенко

Опублікував Олександр Кривенко,
керівник інформаційного департаменту правління громадської організації «Рух за життя та гідність людини»,
фундатор і координатор духовно-просвітницької ініціативи «Захист християнських цінностей — основи життя та сім’ї в Україні»,
фундатор і координатор спільноти "Волю - захисникам християнських цінностей в Україні",
журналіст, магістр права
https://www.facebook.com/FHLDmovement/
https://protectingchristianvalues.blogspot.com/
https://www.facebook.com/groups/ProtectingChristianValues/
https://www.facebook.com/groups/pcv001/
м. Київ
+380 63 241 3681


Біблійний коментар брата Сергія Кіпи на 1 неділю адвенту

ПОЧАТОК АДВЕНТУ // Біблійний коментар брата Сергія Кіпи на 1 неділю адвенту 
NEBO ON
27 лист. 2021 р.

https://kryvenko-maranata.blogspot.com/2021/11/28-1na.html

Адвент - період радімсного очікування на прихід Ісуса.
Запрошуємо переживати його разом з нами! 


Коментарі

Урсула Клара
В саме Цей час , відчувається як Господь огортає нас Своєю Любов'ю , попереджує нас про чування і молитву , береже від гріхів , бо любить нас і бажає бути з нами у вічності. Дякую !

Святослав Погляд:
Вітання брату Сергію на Небі

Aleksand Semenikhin
АМІНЬ! СЛАВА ІСУСУ ХРИСТУ! ДУЖЕ ПОВАЖНА І КОРИСНА ПРОПОВІДЬ! НАПРАДУ! ДЯКУЮ! ІСУСЕ ХРИСТЕ СИНУ БОЖИЙ, ПОМИЛУЙ ГРІШНОГО САШУ В ГОРОДЦУ, В БІЛОРУСІ! АМІНЬ. СВЯТИЙ АПОСТОЛ ПАВЛО, МОЛИСЬ ЗА НАС! АМІНЬ. СВЯТИЙ ШАРБЕЛЬ, МОЛИСЬ ЗА НАС! АМІНЬ. НЕХАЙ МАТІНКА БОЖА І СВЯТИЙ ШАРБЕЛЬ БЕРЕЖУТЬ БРАТА СЕРГІЙ КИПА В УКРАЇНІ! АМІНЬ. СЕРДЕЧНЕ ВІТАННЯ З ГОРОДЦА В БІЛОРУСІ! ЩИРО З МОЛИТВОЮ! БІЛОРУСЬ.

Джерело:
NEBO ON

Опублікував Олександр Кривенко,
керівник інформаційного департаменту правління громадської організації «Рух за життя та гідність людини»,
фундатор і координатор духовно-просвітницької ініціативи «Захист християнських цінностей — основи життя та сім’ї в Україні»,
фундатор і координатор спільноти "Волю - захисникам християнських цінностей в Україні",
журналіст, магістр права
https://www.facebook.com/FHLDmovement/
https://protectingchristianvalues.blogspot.com/
https://www.facebook.com/groups/ProtectingChristianValues/
https://www.facebook.com/groups/pcv001/
м. Київ
+380 63 241 3681

середа, 17 листопада 2021 р.

Аборт і католицьке вчення: українські пролайф-організації звернулись до представника Святого Престолу в Україні


Звертаємося до представника Святого Престолу в Україні з проханням дати чітку відповідь на поставлені запитання. 
https://kryvenko-maranata.blogspot.com/2021/11/17-akv.html

Київ 17.11.2021
Його Преосвященству
Архієпископу Вісвалдасу Кулбокасу
Апостольському Нунцію в Україні
Ваше Високопреосвященство!
Хай буде ваше слово: Так, так; Ні, ні (Мт 5, 37)…
На початок нашого Листа прагнемо виразити Вам нашу повагу та запевнити в молитві. Просимо, щоб Ваше служіння в Україні принесло якомога рясніші плоди.
Ми представляємо pro-life організації та спільноти, які діють в Католицькій Церкві в Україні. Приводом до написання цього Листа стали декілька подій, які відбувалися останнім часом та посіяли неабияке сум’яття в серцях багатьох вірних. Оскільки мова йде про факти з церковного та політичного життя, висвітлені в ЗМІ, тому ми звертаємося до Вас відкритим Листом, аби Ваша відкрита відповідь змогла стати поясненням і світлом для багатьох збентежених християн.
Маємо на увазі зустрічі Святішого Отця з політиками, які виразно і публічно декларують свою підтримку щодо права на аборт, максимально поширюють це право, сприяють абортивній індустрії і в той же час декларують себе практикуючими католиками. Ось декілька фактів.
1) 11 жовтня 2021 року Папа Франциск прийняв на аудієнції Ненсі Пелосі, Спікера Палати Представників США. Сталося це тоді, коли Палата, яку очолює Ненсі Пелосі, ухвалила постанову, згідно якої аборт вважається «правом жінок». Це найбільше про-абортивне право в США . Ця подія стала приводом до відкритого Листа архієпископа Сан Франциско, Сальваторе Корделіоне , в якому він засуджує політиків-католиків, задіяних в таке зло. Ненсі Пелосі відповіла на лист Архієпископа, пояснюючи, що Бог, в якого вона вірить як католичка, дав людині вільну волю, а отже, можливість вирішувати чи мати дітей, чи ні. Такими чином Ненсі Пелосі найбільш радикальне абортивне право пояснює… своїм розумінням католицької віри ... Після цього Спікера Палати представників прийняв Папа Франциск .
2) 29 жовтня 2021 року Папа Франциск прийняв на аудієнції Президента Південої Кореї, Мун Чже Іна. Чинний Президент Південної Кореї призначив шість із дев’яти суддів Верховного Суду Південної Кореї, які були відомими прихильниками абортів та гендерної рівності. Ті ж судді у складі Верховного Суду в 2019 році постановили, що закон з 1953 року, який криміналізує аборти, є неконституційним, що дало законодавцям право до кінця 2020 року його скасувати. А вже в січні 2021 Парламент країни прийняв заходи, які дозволяють аборти до 14 тижня вагітності, а у випадку зґвалтування до 24 тижнів. В серпні минулого року кардинал Ендрю Йом Су Юнг з Сеула та інші єпископи зустрілися з Президентом Муном та представили йому лист із закликом відстоювати політику «за життя», однак на сьогоднішній день Пан Мун не слідував вказівкам єпископів.
3) 25 жовтня 2021 року Папа призначив Джефрі Сакса членом Папської академії суспільних наук . Джефрі Сакс є відомим глобалістом та прихильником скорочення населення шляхом абортів та контрацепції. У книзі 2008 року «Співдружність: економіка для перенаселеної планети» науковець розглядає аборти як дешевий і ефективний спосіб позбутися «надлишкового» населення. Окрім абортів, Сакс виступає за максимальне поширення контрацепції. Попри всі ці обставини, Сакс регулярно брав участь у профільних заходах, організованих Ватиканом. У тому числі він був топ-спікером минулорічної конференції «Економіка Франциска».
4) 29 жовтня 2021 року Папа Франциск прийняв на приватній аудієнції Президента США Джо Байдена, який від самого початку передвиборчого процесу був послідовним прихильником поширення прав та можливостей вчиняти аборти. Ставши Президентом, Джо Байден ліквідував обмеження на аборти, які встиг встановити його попередник Дональд Трамп. Зокрема Байден скасував Mexico city policy – політику США, яка блокувала федеральне фінансування неурядових організацій, які надають консультації щодо абортів або направлення для виконання абортів, або виступають за декриміналізацію абортів або розширення послуг з абортів. Внаслідок такого діяння абортивна індустрія в США та за її межами фактично отримала можливість необмеженого фінансування. При цьому Джо Байден декларує себе як католик і приступає до Святого Причастя. Наприклад, на наступний день після зустрічі з Папою Джо Байден брав участь в Євхаристії і приступив до Причастя в храмі св. Патрика .
Ми не хочемо оцінювати намірів Святішого Отця Франциска ані його пастирської вразливості. Розуміємо, що, будучи Головою Держави-Міста Ватикан, Папа представляє суб’єкт міжнародного права і має зустрічатися з різними політиками. Однак в цьому випадку йдеться про політиків, які є членами Католицької Церкви і які пропагують політику незгідну з її доктриною, а також незгідну з природнім правом людини на життя. В кожному разі наведені факти посіяли сум’яття в серцях багатьох католиків та християн інших віровизнань. Подібні дії чинять проповідь Євангелія невірогідною, а свідоцтво Церкви втрачає ясність і міць! У зв’язку з цим звертаємося до Вас як до Представника Святого Престолу і Святішого Отця з проханням дати відповідь на наступні запитання і підтвердити католицьке вчення у згаданій сфері:
1) Які наслідки передбачає Католицька Церква у випадку, коли особа, будучи членом Католицької Церкви, вчиняє або активно сприяє вчиненню аборту?
2) Чи католицький політик або громадський діяч, який публічно декларує підтримку абортивного законодавства, а також сприяє його поширенню, може приступати до Святого Причастя?
3) В ситуації, коли про-абортивний політик або громадський діяч, бере участь у Святій Месі, і з його боку не було публічного спростування його поглядів та діяльності, як має повести себе католицький єпископ / священник / або будь-який інший служитель: дати Причастя чи відмовити?
4) Чи католицького політика / громадського діяча / представника освіти, який публічно виразив свою підтримку на користь абортивного законодавства або публічно підтримав право на аборт, можна приймати до католицьких організацій та викладачем у католицькі заклади освіти?
Наш Лист пишемо напередодні трагічної роковини - 18 листопада, 101 річниці легалізації жахливого злочину вбивства ненароджених дітей у СРСР, першій державі, яка легалізувала це беззаконня.
Просимо і молимося, щоб Ваш пастирський голос у цьому питанні був однозначним і чітким! Сподіваємо, що Ваше пастирське повчання стане підтримкою не лише для католиків, але і для усіх християн України.
З повагою
Геня Самборська, всеукраїнський благодійний фонд «За гідність людини»
Артур Погоріленко, ГО «Рух за життя та гідність людини»
Валентина Павсюкова, міжнародний благодійний фонд «Чаша Милосердя»
Мирослав Возняк, ГО «Християнський рух за життя»
Святослав Погляд, рух «Гладіатори життя»

https://kryvenko-maranata.blogspot.com/2021/11/17-akv.html

понеділок, 8 листопада 2021 р.

Добрий пастир життя своє за овець покладе

Добрий пастир життя своє за овець покладе


1 «Істинно, істинно говорю вам: Хто не дверима в кошару овечу входить, а деінде влізає, - злодюга той, розбійник!
2 Хто ж увіходить дверима, той вівцям - вівчар.
3 Йому одвірний відчиняє, і вівці слухаються його голосу, і кличе він своїх овець на ім'я, і виводить їх.
4 А коли виведе всіх своїх овець, то йде поперед них, і вівці слідують за ним, бо голос його знають.
5 Не підуть за чужим вони - втечуть вони від нього, бо не знають голосу чужих.»
6 Сказав ото їм Ісус цю притчу, та вони не второпали того, про що він казав їм.
7 Тож Ісус іще раз промовив до них: «Істинно, істинно говорю вам: Я - двері для овець.
8 Усі, скільки їх передо мною прийшло, - злодії, розбійники. Вівці й не слухали їх.
9 Я - двері. Хто ввійде крізь мене - спасеться. Увійде він, вийде -і знайде пасовисько!
10 Не приходить злодій, хіба щоб красти, вбивати, вигублювати. Я прийшов, щоб мали життя - щоби достоту мали.
11 Я - добрий пастир. Добрий пастир життя своє за овець покладе.
12 Наймит, що не є пастир, якому вівці не належать, - бачить вовка, що надходить, та й полишає вівці і біжить геть. А вовк хапає їх і розполохує.
13 Бо він - наймит і не турбується вівцями.
14 Я ж - добрий пастир і знаю своїх, а мої мене знають.
15 Як Отець мій мене знає, і я знаю Отця, і життя своє кладу я за моїх овець.
16 Ще й інші вівці я маю, що не з цієї кошари. Я і їх мушу привести, і вчують вони мій голос, - і буде одне стадо й один пастир!
17 За те Отець мій мене й любить, бо я кладу моє життя, щоб знову його взяти.
18 Ніхто його в мене не забирає, бо я сам кладу його від себе. Владу бо маю його покласти і владу маю назад його забрати; від Отця мого прийняв я цю заповідь.»
19 Тож знову точилися суперечки між юдеями з-за тих слів.
20 Численні з них мовили: «Навіжений він і з глузду з'їхав. Навіщо його слухаєте?»
21 Інші ж: «То не навіженого слова. Чи навіжений спроможен очі сліпим зрячими робити?»
22 Відбували тоді Обновлення в Єрусалимі. Зима була.
23 Ісус проходжувався у храмі Соломоновим присінком.
24 Обступили його юдеї і йому кажуть: «Докіль же нас отак триматимеш у ваганні? Коли Христос ти, то відверто скажи нам!»
25 Ісус же їм: «Казав я вам, та ви не віруєте. Дії, що чиню їх в ім'я Отця мого, - вони свідчать за мене.
26 Та ви не віруєте, бо не з моїх ви овець.
27 Вівці мої голосу мого слухаються і я їх знаю: вони за мною слідують,
28 і даю я їм життя вічне, і не пропадуть вони повіки, і ніхто не вирве їх із рук моїх.
29 Отець мій, який мені їх дав, більший від усіх, і ніхто не вирве їх з рук Отця мого!
30 Я і Отець - одно.»
31 Юдеї знов ухопили за каміння, щоб каменувати його.
32 Тоді мовив до них Ісус: «Багато добрих діл появив я вам від Отця мого. За котре з тих діл каменуєте ви мене?»
33 А юдеї відповіли йому: «За добре діло ми тебе не каменуємо, але - за богохульство! За те, що, людиною бувши, Бога з себе робиш!»
34 Озвався до них Ісус: «Хіба не написано в законі вашім: Я сказав: ви - боги?
35 Коли закон, отже, богами тих зве, до кого слово Боже було, - а Писання годі усунути! -
36 то до того, кого Отець освятив і у світ послав, говорите ви: Ти богохульство вирікаєш, - бо я сказав, що я - Син Божий?
37 Не вірте мені, якщо я не роблю діл Отця мого!
38 Коли ж роблю, то, мені не віривши, ділам бодай вірте, щоб спізнали ви й увірували, що Отець у мені, і я в Отці.»
39 І знову бажали вони його схопити, та уник він їхніх рук.
40 І пішов знову на той бік Йордану, на місце, де Йоан спершу христив, - і перебував там.
41 Багато людей посходилось до нього і казали: «Не вчинив Йоан ані одного чуда, та все, що Йоан говорив про нього, - була істина.»
42 І увірували у нього численні.

вівторок, 19 жовтня 2021 р.

Конгрес Фундації «Centesimus Annus pro Pontifice» про подолання пандемій

 Конгрес Фундації «Centesimus Annus pro Pontifice» про подолання пандемій

У Ватикані відбудеться конгрес Фундації «Centesimus Annus pro Pontifice», присвячений темі подолання пандемії та інших глобальних проблем у світлі енциклік Папи Франциска «Laudato si’» та «Fratelli tutti» та енцикліки Венедикта XVI «Caritas in veritate».

Світлана Духович – Ватикан


«Солідарність, співпраця та відповідальність – протиотрута для боротьби з несправедливістю, нерівністю та виключенням» – таку тему матиме Міжнародний конгрес Фундації «Centesimus Annus pro Pontifice», що відбудеться у Ватикані 21 і 22 жовтня 2021 року. Учасники конгресу розглядатимуть його тему у світлі енциклік Папи Франциска Laudato si’ та Fratelli tutti та енцикліки Венедикта XVI Caritas in veritate. Саме ці документи, як зазначається в комюніке фундації «Centesimus Annus», можуть запропонувати цінні орієнтири для того, аби подолати не лише пандемію Covid-19, але й інші пандемії, що непокоять людство: бідність, несправедливість, нерівність та війни.


Серед інших доповідачів, під час цього заходу виступлять Секретар у справах стосунків Святого Престолу з державами архиєпископ Пол Річард Ґаллаґер, Префект Конгрегації Євангелізації народів кардинал Луїс Антоніо Таґле, Президент Адміністрації Майна Апостольського Престолу архиєпископ Нунціо Ґалантіно, лауреат Нобелівської премії з фізики за 2018 рік Жерар Альбер Муру та Генеральна директорка Європейської організації з ядерних досліджень (ЦЕРН) Фабйола Джанотті.


Організатори конгресу зазначають, що за 12 років від часу публікації енцикліки Caritas in Veritate та за 6 років від виходу в світ енцикліки Laudato si’, ситуація на глобальному рівні не змінилася, а в деяких сферах навіть погіршилася. Тому цей захід є нагодою для того, аби замислитися над процесом відновлення після пандемії, щоб покращити ситуацію, вдаючись до розпізнавання, з рішучістю, ясністю думок і дій.


Джерело: Vatican News

неділя, 5 вересня 2021 р.

Бог є у справі.Тому вона має завершитися його перемогою!

Бог є у справі.Тому вона має завершитися його перемогою! 



Проповідь єпископа Віталія Кривицького під час Святої Меси перед костелом Святого Миколая у Києві, 5 вересня 2021

Джерело:  

Опублікував Олександр Кривенко
керівник інформаційного департаменту правління громадської організації «Рух за життя та гідність людини»
журналіст, магістр права
м. Київ


субота, 10 квітня 2021 р.

Credo In Unum Deum (Вірую в єдиного Бога). Мандрівка Костелом Різдва Пресвятої Богородиці (Стрий)



Credo In Unum Deum (Вірую в єдиного Бога). Мандрівка Костелом Різдва Пресвятої Богородиці (Стрий).

Опубліковано 3 квіт. 2021 р.
Стрийський костел Різдва Пресвятої Богородиці, збудований у 1425 році. Зараз у храмі є образ Матері Божої Стрийської, корону Якої Святіший Отець Йоан Павло ІІ, перебуваючи в Україні з Апостольським візитом, освятив у Львові у 2001 році