вівторок, 2 червня 2020 р.

Віддайте кесареве кесарю, а Боже Богові

Зображення свв. Марцеліна і Петра у катакомбах 
(зел) Вівторок ІХ звичайного тижня
ПОЧАТОК  ТИЖНЯ  ВИХОВАННЯ (2-8 червня)

https://kryvenko-maranata.blogspot.com/2020/06/02-vivtIXzvTyzh.html
У сьогоднішній Літургії Слова, очікуючи разом зі св. Петром «нових небес і нової землі», дивимося у майбутнє України та світу. Вдивляємось у домівку кожної сім’ї, у котрій, завдяки атмосфері миру та терпеливості, вже сьогодні починаємо змінювати наше майбутнє. Слухаючи в Євангелії слова «Вчителю, знаємо, що Ти є правдомовний... по правді навчаєш Божої дороги...» прикладом свого життя даймо відповідь про цінність правди, яка говориться у наших домівках.
Або (черв) довільний спомин свв. МАРЦЕЛІНА і ПЕТРА, мучеників
Святі Марцелін і Петро загинули мученицькою смертю за часів переслідувань християн за імператора Діоклетіана. Докладний опис їхньої смерті дав Папа Дамазій. Над їхнім гробом біля Віа Лабікана побудовано базиліку.
Спільні Меси: про багатьох мучеників (стор. 120)

АНТИФОН НА ВХІД
Зглянься і змилосердься надо мною, Господи, * бо  я  самотній  і  нещасний.  * Споглянь на моє горе й на труд мій, * і відпусти всі мої  гріхи, мій Боже. (Пор. Пс 25 (24), 16. 18)

КОЛЕКТА
Боже, Твоє Провидіння ніколи не помиляється у своїх рішеннях; † смиренно благаємо Тебе: віддали від нас усе, що нам шкодить * і обдаруй нас усім, що служить для нашого блага. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Боже, Ти через славне свідчення віри святих мучеників Марцеліна і Петра оточуєш нас своєю опікою; † вчини, щоби їхній приклад нас укріплював * і їхні молитви були для нас підтримкою. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
2 Пт 3, 12-15а. 17-18
Читання з Другого послання святого апостола Петра.
11 Якщо так усе це зруйнується, то якими слiд бути у святому життi i благочестi вам, 12 що чекають i бажають пришестя дня Божого, коли розпаленi небеса зруйнуються i розпаленi стихiї розтопляться? 13 А втiм, за Його обiтницею, ми чекаємо нового неба i нової землi, на яких живе правда.14 Отже, улюбленi, чекаючи цьо­­го, постарайтесь стати перед Hим неоскверненими i непорочними в мирi; 15 i довготерпiння Господа нашого вважайте спасiнням. 17 Отже, ви, улюбленi, будучи попередженими про це, бережiться, щоби не спокуситися вам оманою беззаконникiв i не вiдпас­ти вiд свого утвердження, 18 але зр­стайте в благодатi i пiзнаннi Господа нашого i Спасителя Iсуса Христа. Йому слава i нинi, i в день вiчний. Амiнь. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 90, 1-2. 3-4. 10. 14 і 16
2 Господи! Пристановищем нашим був Ти з роду в рід. 3 Перше, ніж з’явилися гори і створилися Земля і Вселенна, — од віку й до віку Ти єси. 4 Ти повертаєш людину у тління і кажеш: «Верніться, сини людські!» 10 Дні віку нашого — сімдесят літ, а як при силі — вісімдесят літ, і найкраща пора їх — труд і хвороби: час швидко минає, і ми зникаємо. 14 Наповни нас вранці милістю Твоєю, Господи, і зрадіємо та звеселимось.  16 І подивись на рабів Твоїх і на діла Твої і навчи синів їх.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Еф 1, 17-18
Алілуя, алілуя, алілуя.
Отець Господа нашого Ісуса Христа
нехай просвітить очі нашого серця,
щоб ми знали, якою є надія нашого покликання.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мк 12, 13-17
† Читання святого Євангелія від Марка.
13 І посилають до Нього декого з фарисеїв та іродіан, щоби спіймати Його на слові. 14 Вони ж, прийшовши, говорять Йому: Учителю, ми знаємо, що Ти справедливий і не прагнеш будь-кому догодити, бо не зважаєш на особу, а воістину навчаєш путі Божої. Чи дозволено платити податок кесареві, чи ні? Давати нам чи не давати? 15 Але Він, знаючи їхнє лицемірство, сказав їм: чого спокушаєте Мене? Принесіть Мені динарій, щоб Я побачив його. 16 Вони принесли. Тоді говорить їм: чиє це зображення і напис? Вони ж сказали: кесаря. 17 Ісус сказав їм у відповідь: віддайте кесареве кесарю, а Боже Богові. І дивувалися Йому.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Розпочинаючи сьогодні Четвертий Тиждень Виховання звернімо наші прохання до Отця  у небі:
                   Будемо повторювати: Освяти нас правдою.
1. Нехай Твоя Церква буде знаком єдності у світі, а її служителі,  відповідаючи на Божий заклик, виконують місію виховання людини і з міццю проголошують правду Євангелії.
2. Підтримуй батьків, котрі є першими вчителями своїх дітей, щоб у цій місії вони відкрили своє покликання, а Слово Євангелії, яке завжди є істинним, нехай буде для них світлом у труднощах пов’язаних з вихованням.
3. Обдаруй установи та організації, які працюють на благо сім’ї, підтримкою суспільства та державних органів, щоб вони могли якнайкраще виконувати свою виховну місію.
4. Нехай обіцянка єдності з Тобою буде втіхою для тих, кого світ зненавидів за те, що вони захищають істинні цінності.
5. Відкрий наші очі, щоб завдяки цінностям християнського життя ми зростали у благодаті й пізнанні Господа нашого і Спасителя Ісуса Христа.
6. Святість полягає також на сумлінності в обов’язках; про­сімо Господа, щоб ми служили Йому взірцевим виконан­ням своїх щоденних обов’язків.
Отче наш, що єси на Небесах, який у Своїй щедрості поділився з людиною даром батьківства, не дай нам відвернутися від правдивих цінностей життя. Че­рез Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, довіряючи Твоїй батьківській доброті , ми приходимо з дарами до святих вівтарів; † нехай завдяки Твоїй благодаті, що приносить святість, * ми будемо очищені тайнами, яким служимо. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45.

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
До Тебе я взиваю, бо Ти вислухаєш мене, о Боже, * нахили до мене Твоє вухо, вислухай мої слова.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Боже, Ти нас насичуєш Тілом і Кров’ю Твого Сина, † керуй нами за посередництвом Твого Духа, щоб ми свідчили про Тебе не тільки словом та мовою, але ділом та правдою, * і таким чином заслужили, щоб увійти в Небесне Царство. Через Христа, Господа нашого.

За матеріалами: КМЦ, НП 
Олександр Кривенко
https://kryvenko-maranata.blogspot.com/2020/06/02-vivtIXzvTyzh.html

Немає коментарів:

Дописати коментар