Заповіти об’єднує Христос
АНТИФОН НА ВХІД
(зел) ІІІ Неділя звичайного періоду
Сьогодні Євангеліє показує нам багатство зв’язків Нового і Старого Заповіту. Ми бачимо тих, хто служить Слову в особі євангеліста й бачимо саме Слово, тобто Христа, який нагадує пророцтва Старого Заповіту, щоб проголосити їх виконаними. Два Заповіти проникають один в одного і творять нову дійсність, яка переказує нам важливі вказівки: на два Заповіти не можна дивитися окремо, а тим, хто їх об’єднує, є Христос.
Сьогодні Євангеліє показує нам багатство зв’язків Нового і Старого Заповіту. Ми бачимо тих, хто служить Слову в особі євангеліста й бачимо саме Слово, тобто Христа, який нагадує пророцтва Старого Заповіту, щоб проголосити їх виконаними. Два Заповіти проникають один в одного і творять нову дійсність, яка переказує нам важливі вказівки: на два Заповіти не можна дивитися окремо, а тим, хто їх об’єднує, є Христос.
Співайте Господу нову пісню, співайте Господу, уся земле! * Велич і краса перед обличчям у Нього, * сила й слава в Його святині. (Пс 96 (95), 1. 6)
Мовиться «Слава во вишніх».
КОЛЕКТА
Всемогутній, вічний Боже, керуй нашими діяннями згідно з Твоїм благоволінням, † щоб ми, в ім’я Твого возлюбленого Сина, * могли збагачуватися добрими вчинками. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Неєм 8, 2-4а. 5-6. 8-10
Читання з Книги Неємії.
Тими днями приніс Езра, священик, закон до громади чоловіків, жінок і всіх, які могли розуміти, – першого дня сьомого місяця, – і читав його на майдані, що перед Водяними ворітьми, від світанку до полудня, перед чоловіками, жінками й тими, які могли розуміти; прихиливсь увесь народ вухами до книги закону. Книжник Езра стояв на дерев’яному помості, зробленому для цього. Відкрив Езра книгу перед очима всього народу, бо він був вище від усього народу; а як він відкрив її, ввесь народ підвівся. І воздав хвалу Езра Господу, великому Богові, а ввесь народ відповів: «Амінь, амінь», знявши руки вгору. І вони вклонилися, впавши перед Господом обличчям до землі. Ті, хто був при Езрі, та левіти читали книгу закону Божого виразно та викладали значення, щоб читане було зрозумілим. Тоді начальник Неємія, священик та книжник Езра й левіти, які вчили народ, сказали до всього народу: «Цей день – посвячений Господу, Богові вашому; не сумуйте й не плачте!» – бо ввесь народ плакав, слухаючи слова закону. Далі сказав їм: «Ідіть, їжте ситне й пийте солодке, та посилайте частки тим, у кого не напоготовлено нічого, бо день цей посвячений Господу нашому, й не журіться, бо радість у Господі – це ваша сила». Слово Боже.
РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 19, 8. 9. 10. 15
Слово Господнє є життям і Духом.
Господній закон бездоганний, – *
він підкріпляє душу.
Господнє свідчення вірне, – *
воно робить мудрими простодушних.
Господні постанови праведні, – *
вони звеселяють серце.
Господня заповідь чиста, – *
очам дає вона світло.
Господній страх чистий – *
він перебуває навіки.
Господні присуди незмінні, *
всі вони справедливі.
Нехай слова моїх уст будуть Тобі до вподоби *
і роздуми мого серця, – перед Тобою,
Господи, моя Скеля *
і мій Викупитель!
ДРУГЕ ЧИТАННЯ
1 Кор 12, 12-30 (довше)
Читання з Першого послання святого апостола Павла до корінтян.
Брати! Як тіло одне, але має багато членів, так і всі члени: хоч їх багато, становлять одне тіло, – так і Христос. Адже всі ми хрещені одним Духом в одне тіло: чи то юдеї, чи греки, чи раби, чи вільні, – всі одним Духом напоєні. Бо тіло складається не з одного члена, а з багатьох. Якщо скаже нога: «Я не рука і тому не належу до тіла», то хіба через це вона не належить до тіла? І якщо вухо скаже: «Я не око і тому не належу до тіла», то хіба через це воно не належить до тіла? Якщо все тіло є оком, то де слух? Якщо все є слухом, то де нюх? Тепер же Бог розмістив члени в тілі – кожного з них, як забажав. Якби всі були одним членом, то де тіло? Тепер же – членів багато, а тіло одне. Не може око сказати руці: «Ти мені не потрібна». Або знову – голова ногам: «Ви мені не потрібні». Але ті члени тіла, що вважаються слабшими, значно більше потрібні. А ті, які вважаємо непристойними в тілі, саме їх більше шануємо; і непоказні наші члени одержують більшу повагу, а наші показні члени цього не потребують. Але Бог склав тіло так, що нижчому дав більшу пошану, щоб не було поділу в тілі, але щоби члени одні про одних дбали. І якщо страждає один член, з ним страждають усі члени; якщо в пошані один член, з ним радіють усі члени. Ви – тіло Христа, а окремо ви члени. Деяких Бог поставив у Церкві: по-перше – апостолами, по-друге – пророками, по-третє – вчителями; потім – чудеса, тоді – дари оздоровлення, допомоги, управління, різні мови. Чи всі апостоли? Чи всі пророки? Чи всі вчителі? Чи всі творять чудеса? Чи всі мають дари оздоровляти? Чи всі мовами говорять? Чи всі пояснюють? Слово Боже.
Або:
1 Кор 12, 12-14. 27 (коротше)
Читання з Першого послання святого апостола Павла до корінтян.
Брати! Як тіло одне, але має багато членів, так і всі члени: хоч їх багато, становлять одне тіло, – так і Христос. Адже всі ми хрещені одним Духом в одне тіло: чи то юдеї, чи греки, чи раби, чи вільні, – всі одним Духом напоєні. Бо тіло складається не з одного члена, а з багатьох. Ви – тіло Христа, а окремо ви члени. Слово Боже.
СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Лк 4, 18
Алілуя, алілуя, алілуя.
Господь послав Мене благовістити убогим,
проповідувати визволення полоненим.
ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 1, 1-4; 4, 14-21
† Початок святого Євангелія від Луки.
Оскільки багато хто брався складати розповіді про події, що відбулися в нас, і як нам передали їх ті, які із самого початку були очевидцями й служителями Слова, то задумав і я, дослідивши пильно все від початку, написати за порядком тобі, високоповажний Теофіле, щоб ти переконався в достовірності науки, про яку тебе повчили. Того часу Ісус повернувся в силі Духа до Галілеї. Чутка про Нього розійшлася по всій околиці. І Він навчав у їхніх синагогах, а всі Його прославляли. І прибув Він у Назарет, де був вихований, увійшов за своєю звичкою в день су- ботній до синагоги та встав, щоби читати. І дали Йому книгу пророка Ісаї. І, розгорнувши книгу, Він знайшов місце, де було написано: «Дух Господній на Мені, тому що Він помазав Мене благовістити убогим, послав Мене проповідувати полоненим визволення, сліпим – прозріння, відпустити пригноблених на волю; звіщати рік Господній сприятливий!» Згорнувши книгу, Він віддав її слузі та й сів, а очі всіх у синагозі були зосереджені на Ньому. І Він почав говорити до них: «Сьогодні сповнилося це Писання у вухах ваших». Слово Господнє.
Мовиться “Вірую”.
МОЛИТВА ВІРНИХ
Боже Слово для нас є найвищою і найважливішою істиною; просімо Господа, щоб ми керувалися Його заповідями впродовж усього нашого життя:
1. Церква, за наказом Христа, передає нам вчення віри і духовності; молімося про благодаті для святої Церкви, щоб вона вірно слідувала Господнім заповідям.
2. Святому апостолу Петру Господь наказав зміцнювати братів у вірі; молімося за Святішого Отця, наступника апостола Петра, щоб Святий Дух надихав його у служінні Церкві.
3. На землі є держави, в яких чинять перепони проповідуванню Євангелія; молімося, щоб людство зрозуміло цінність Христового вчення для суспільства.
4. Євангеліє – це дороговказ і порадник для кожного християнина; молімося, щоб католицькі сім’ї щоденно разом читали Святе Письмо.
5. Блага Вість про перемогу Христа над смертю наповнює нас надією на вічне життя; молімося за всіх померлих, особливо за жертви Голокосту, щоб могли з Богом святкували тріумф життя.
6. Щонеділі під час Меси ми слухаємо Слово Боже; молімося, щоб ми жили ним впродовж усього нашого життя.
Господи Ісусе Христе, Учителю істини і духовності, вислухай наші прохання та допоможи нам вірно виконувати Твою волю на землі, щоб ми змогли радіти з Тобою у небесах. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.
МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, наш Боже, милостиво прийми наші дари, * щоб вони стали спасенними для нас. Через Христа, Господа нашого.
Префація на Неділі звичайного періоду, № 20-27
АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Гляньте на Господа й розвеселіться, * обличчя ваше нехай не соромиться. (Пор. Пс 34 (33), 6)
МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Всемогутній Боже, дозволь нам, які прийняли Твою животворну благодать, * постійно радіти Твоїм даром. Через Христа, Господа нашого.
За матеріалами: КМЦ
https://kryvenko-maranata.blogspot.com/2019/01/27-liturgiya-na-kozhen-den-27-sichnya-nedilya.html