неділя, 24 травня 2020 р.
Шукайте Господа!
(біл) VIІ Великодня Неділя
Немає свідчення без свідків, так як не має місії без місіонерів. Ісус обирає і висилає людей, як своїх свідків і апостолів, щоб вони співпрацювали в Його місії і продовжували Його Справу спасіння.
АНТИФОН НА ВХІД
Почуй, о Господи, мій голос, коли взиваю. * Від Тебе моє серце каже, щоб я шукав Твого обличчя. * Твоє обличчя, Господи, я шукаю. * Не відвертай лиця Твого від мене. * Алілуя.
Мовиться “Слава во вишніх”.
КОЛЕКТА
Господи, вислухай милостиво наші благання, † щоби ми, віруючи у Спаса людського роду, який перебуває з Тобою у небесній славі, * відчували, згідно з Його обітницею, що Він також залишається із нами аж до кінця віку. Котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Діян 1, 12-14
Читання з Діянь Апостолів.
12 [Після того, як Ісус вознісся на небо, апостоли] повернулися до Єрусалима з гори, що зветься Елеон i знаходиться поблизу Єрусалима, на відстані суботньої путі. 13 I, прийшовши, увійшли до світлиці, де й перебували: Петро та Яків, Iоан та Андрій, Филип та Фома, Варфоломій та Матфей, Яків Алфеїв та Симон Зилот, i Іуда, Яковів. 14 Усі вони однодушно перебували у молитві й благанні, з деякими жінками i Марією, Матір’ю Ісуса, та з братами Його.
Слово Боже.
РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 27, 1. 4. 7-8а
1 Господь — Просвічення моє і Спаситель мій, кого убоюся? Господь — Захисник життя мого, кого устрашуся? 4 Одного прошу я у Господа, одного бажаю, щоб жити мені в домі Господньому усі дні життя мого, дивитися на красу Господню, щоранку молитися у храмі Його. 7 Почуй, Господи, голос мій, яким я взиваю до Тебе; зглянься на мене і помилуй мене. 8 Від Тебе говорить серце моє: «Шукайте Господа!»
ДРУГЕ ЧИТАННЯ
1 Пт 4, 13-16
Читання з Першого послання святого апостола Петра.
13 оскiльки ви берете участь у стражданнях Христових, радійте, щоб i в з’явлення слави Його ви зрадiли i звеселились. 14 Якщо лихословлять вас за iм’я Христове, то ви блаженнi, бо Дух слави i Дух Божий спочиває на вас. Тими Вiн ганьбиться, а вами прославляється. 15 Тiльки б не постраждав хто з вас, як убивця, чи злодiй, чи злочинець, або як той, хто зазiхає на чуже; 16 а коли як християнин, то не соромся, а прославляй Бога за таку долю.
Слово Боже.
СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Йн 14, 18
Алілуя, алілуя, алілуя.
Я не залишу вас сиротами, – Господь говорить, –
Я прийду до вас, і зрадіє серце ваше.
ЄВАНГЕЛІЄ
Йн 17, 1-11а
† Читання святого Євангелія від Йоана.
... Ісус звів очі Свої до неба і сказав: Отче! Прийшов час. Прослав Сина Твого, щоб і Син Твій прославив Тебе; 2 як Ти дав Йому владу над усякою плоттю, щоб усьому, що Ти дав Йому, дав Він життя вічне. 3 Це ж є життя вічне, щоби пізнали Тебе, Єдиного Істинного Бога, і Того, Кого Ти послав, Ісуса Христа. 4 Я прославив Тебе на землі, звершив діло, яке Ти доручив Мені виконати. 5 І нині прослав Мене Ти, Отче, в Тебе Самого — славою, яку Я мав у Тебе, коли ще не було світу. 6 Я явив ім’я Твоє людям, яких Ти дав Мені від світу; вони були Твої, і Ти дав їх Мені, і вони зберегли слово Твоє. 7 Нині зрозуміли, що все, що Ти дав Мені, є від Тебе. 8 Бо слова, які Ти дав Мені, Я передав їм, і вони прийняли і зрозуміли воістину, що Я зійшов від Тебе, і увірували, що Ти послав Мене. 9 Я за них благаю, — не за весь світ благаю, але за тих, яких Ти дав Мені, тому що вони Твої. 10 І все Моє — Твоє, і Твоє — Моє; і Я прославився в них. 11 Я вже не в світі, та вони в світі, а Я до Тебе йду.
Мовиться “Вірую”.
МОЛИТВА ВІРНИХ
Чекаючи на обі цяного нам Святого Духа, звернімося до Господа з нашими щирими проханнями:
1. Молімося за святу Церкву, щоб вона безустанно несла Христовий мир і любов усім народам.
2. Молімося за країни, в яких Церква потерпає від переслідувань, щоб вони отримали істинну свободу Божих дітей.
3. Молімося за всіх дітей, щоб дорослі відповідально ставилися до їхнього виховання і ніколи не ображали їх.
4. Молімося за тих, кого ми, можливо, скривдили, й не встигли попросити в них вибачення – про потрібні їм благодаті.
5. Молімося за померлих, щоб Господь очистив їх від усякої плями гріха і благоволив прийняти до сонму святих у своєму Царстві.
6. Молімося за нас самих, щоб ми прикладом власного життя і щоденною молитвою будували Божу Церкву в наших родинах.
Господи Ісусе Христе, Ти є главою і життям Церкви, просимо Тебе: допоможи нам завжди вірно виконувати Твої заповіді і так осягнути обіцяне нам вічне життя. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.
МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Прийми, Господи, молитви і приношення Твоїх вірних, * та участю в цих тайнах приведи нас до небесної слави. Через Христа, Господа нашого.
Префація про Вознесіння № 18-19
АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Отче, прошу, щоб вони були одно так само, * як і Ми, одно. * Алілуя. (Пор. Йн 17, 22)
МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Вислухай нас, Боже нашого спасіння, † та участю в цих священних тайнах зміцни нашу надію на те, * що тіло всієї Церкви удостоїться участі, якою тішиться її Глава. Через Христа, Господа нашого.
https://kryvenko-maranata.blogspot.com/2020/05/24-vi-vel-ned.html
Мітки:
VIІ Великодня Неділя
субота, 23 травня 2020 р.
Істинно, істинно кажу вам: чого би ви не попросили в Отця в ім’я Моє, дасть вам
https://bit.ly/3edecAh
(біл) Субота VI Великоднього тижня
Ми часто думаємо, що знаємо, як і що потрібно просити. Вислухавши сьогоднішнє Євангеліє, ми засумніваємось у цьому. Щось не зрозуміло, адже щодня ми засипаємо Бога своїми проханнями. Христос говорить про такі прохання, які дають повну радість. Неймовірною, далекою від нашого досвіду є радість спілкування з Богом через Святого Духа. Чи ми просимо про таку радість?
- 23 травня церква згадує святого Леонтія, єпископа, котрий стоїть біля витоків християнізації Ростова та прилеглої місцевості. Відкривши гріб 1164 року, що тоді було рівнозначне канонізації, тіло Леонтія виявили нетлінним. Біля його реліквій сталося багато чудесних зцілень.
АНТИФОН НА ВХІД
Ви – рід вибраний; звістуйте похвали Того, * хто вас покликав з темряви у дивне своє світло. * Алілуя.
КОЛЕКТА
Боже, Твій Син, возносячись у небеса, благоволив обіцяти Апостолам Святого Духа, † від якого вони отримали незліченні дари небесної мудрості; * просимо Тебе: уділи і нам цих дарів! Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Діян 18, 23-28
Читання з Діянь Апостолів.
Пробувши певний час в Антіохії, Павло вирушив далі, проходячи за порядком Галатійську країну та Фригію, укріплюючи всіх учнів. Один юдей на ім’я Аполлос, родом з Олександрії, чоловік красномовний, прибув до Ефеса; він був сильний у Писанні. Був він навчений Господньої дороги і, палаючи духом, говорив і навчав докладно того, що стосувалось Ісуса, знаючи тільки хрещення Йоана. І він почав сміливо промовляти в синагозі. Почувши його, Акила й Прискила прийняли його та докладніше йому виклали дорогу Божу. А коли він хотів піти в Ахаю, брати заохотили його і написали учням, щоби прийняли його. І як він прибув, то дуже посприяв тим, які повірили через благодать, бо він із завзяттям доказував юдеям прилюдно їхню неправоту, доводячи Писаннями, що Ісус є Христос. Слово Боже.
23 Пробувши деякий час в Антіохії, Павло, вийшов i проходив по черзi країну Галатiську та Фригiю, утверджуючи всiх учеників.
24 Якийсь юдей, на iм’я Аполлос, родом з Олександрiї, чоловiк красномовний і досвiдчений у Писаннях, прийшов до Ефеса. 25 Вiн був наставлений на шлях Господній i, пломенiючи духом, говорив і навчав про Господа правдиво, знаючи тiльки про хрещення Iоанове. 26 Вiн почав смiливо говорити в синагозi. Почувши його, Акила та Прискiлла прийняли його та досконалiше пояснили йому шлях Господнiй. 27 А коли вiн вирішив іти до Ахаї, браття написали ученикам, щоби прийняли його; i вiн, прибувши туди, багато сприяв благодаттю тим, хто увiрував, 28 бо вiн дуже викривав юдеїв привселюдно, доводячи з Писання, що Iсус є Христос.
РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 47, 2-3. 8-9. 10
Наш Бог великий – Цар усієї землі.
2 Всі народи, заплещіть руками, вигукніть до Бога голосом радости. 3 Бо Господь Всевишній грізний, — великий Цар усієї землі. 8 Бо Бог — Цар усієї землі, співайте розумно. 9 Бог став Царем над усіма народами. Бог возсів на святім Престолі Своїм. 10 Князі народів зібралися до народу Бога Авраамового, бо влада над землею — Божа. Він вищий за все.
Пор. Йн 16, 28
Алілуя, алілуя, алілуя.
Я вийшов від Отця і прийшов у світ;
знову залишаю світ і до Отця повертаюсь!
ЄВАНГЕЛІЄ
Йн 16, 23б-28
† Читання святого Євангелія від Йоана.
23 ... Істинно, істинно кажу вам: чого би ви не попросили в Отця в ім’я Моє, дасть вам. 24 Донині ви нічого не просили в ім’я Моє; просіть і одержите, щоби радість ваша була повною. 25 Це Я говорив вам притчами; але настає час, коли вже не буду говорити вам притчами, а відкрито сповіщу вам про Отця. 26 Того дня будете просити в ім’я Моє, і не кажу вам, що Я благатиму Отця за вас: 27 бо Сам Отець любить вас, тому що ви полюбили Мене і увірували, що Я зійшов від Бога. 28 Я зійшов від Отця і прийшов у світ; і знову залишаю світ і йду до Отця.
МОЛИТВА ВІРНИХ
Очікуючи на зіслання Святого Духа, вознесімо до Господа Бога наші прохання:
1. Молімося за Святішого Отця, щоби він постійно відкривав світові істину про гідність людини та її вічне призначення до життя з Богом.
2. Молімося за єпископів і священиків, щоби вони, освітлені Святим Духом, несли всім людям Благу Вість Ісуса Христа.
3. Молімося за батьків, аби вони дбали про виховання своїх дітей у дусі любові та служіння ближньому.
4. Молімося за керівників держав, аби вони піклувалися про духовний розвиток своїх громадян.
5. Молімося за місіонерів, аби Святий Дух зміцнював їх у проповідуванні Євангелія усім народам.
6. Молімося за нас самих, аби ми уважно слухали Боже Слово і, зберігаючи його у своїх серцях, приносили стократний плід любові та вірності.
Духу Мудрості, допоможи нам знайти істину та йти дорогою, яку вказує нам Ісус Христос. Котрий з Тобою живе і царює навіки вічні.
МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: освяти милостиво ці дари, які ми принесли на знак духовної жертви; * вчини, щоби ми самі стали вічним даром для Тебе. Через Христа, Господа нашого.
Префація про Вознесіння № 18-19
АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Йн 17, 24
24 Отче! Ті, кого Ти дав Мені, хочу, щоби там, де Я, і вони були зі Мною, щоби бачили славу Мою, яку Ти дав Мені, тому що полюбив Мене раніше від створення світу.
Господи, Ти поживив нас дарами святого таїнства; † смиренно благаємо Тебе, щоби жертва, яку Твій Син наказав нам звершувати на Його спомин, * спричинилася до зростання нашої любові. Через Христа, Господа нашого.
За матеріалами КМЦ, Наша парафія
Олександр Кривенкоhttps://www.facebook.com/OleksandrKryvenkoUA
krivenkokorr@ukr.net
https://kryvenko-maranata.blogspot.com/2020/05/23-subotaVI-veltyzhnya.html
четвер, 21 травня 2020 р.
І зрадіє серце ваше, і радости вашої ніхто не відбере від вас
https://bit.ly/2WT4rl5
(біл) П’ятниця VI Великоднього тижня
Християнський підхід до страждання радикально відрізняється від поглядів сучасного світу. Реальність без Бога не розуміє в більшості випадків природи людини, а перед обличчям страждання є абсолютно безпорадною. Таким чином, раціональний світ намагається фальсифікувати або приховувати страждання. Простий приклад жінки, що народжує, пояснює все так глибоко і ясно, що інші слова не потрібні.
Початок Новенни до Святого Духа (Щоденно з Богом, стор. 356)
Або (біл) довільний спомин св. РИТИ КАССІЙСЬКОЇ, монахині
Народилася у 1381 році в Сполетто в Італії. Ще в ранньому віці вона прагнула вступити до монастиря, але батьки готували її до подружнього життя. Покірна їхній волі, вона вийшла заміж за брутального чоловіка, який став причиною багатьох її страждань. Згодом її чоловік загинув, а діти померли під час епідемії. Св. Рита вступила до монастиря Августіянок в Кассії. Мала особливу побожність до страстей Господніх і отримала стигмати тернового вінця, які упродовж 15 років, аж до самої смерті, приносили їй багато страждань. Померла 22 травня 1447 року у віці 66 років, з яких сорок провела в монастирі. Є покровителькою в безнадійних справах.
Спільні Меси: про монахиню
АНТИФОН НА ВХІД
Ти викупив нас, Господи, своєю Кров’ю, * з кожного племені, мови, люду, і народності, * і зробив нас царством і священиками Богу нашому. * Алілуя.
КОЛЕКТА
Боже, Ти Христовим воскресінням повернув нам вічне життя, † скеруй наші прагнення до Виконавця нашого спасіння, який сидить по Твоїй правиці, * і, коли наш Спаситель прийде у славі, зодягни блаженним безсмертям усіх відроджених у Хрещенні. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Господи, просимо Тебе: обдаруй нас щедро мудрістю хреста і відвагою, котрими Ти благоволив наділити святу Риту, † щоби ми, страждаючи разом із Христом, * змогли повніше взяти участь у Його пасхальній тайні. Котрий з Тобою живе та царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Діян 18, 9-18
Читання з Діянь Апостолів.
9 У видiннi вночi Господь сказав Павловi: «Hе бiйся, але говори i не замовкай, 10 бо Я з тобою, i нiхто не вчинить тобi зла, тому що в Мене багато є людей у цьому мiстi». 11 I вiн залишався там рiк i шiсть мiсяцiв, навчаючи їх слова Божого.
РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 47 (46), 2-3. 4-5. 6-7
Наш Бог великий – Цар землі всієї.
2 Всі народи, заплещіть руками, вигукніть до Бога голосом радости. 3 Бо Господь Всевишній страшний, — великий Цар усієї землі. 4 Він підкорив людей нам, і народи — під ноги наші. 5 Обрав нам насліддя наше, красу Якова, якого полюбив. 6 Зійшов Бог при окликах радости, Господь — при звуках сурмних. 7 Співайте Богу нашому, співайте! Співайте Цареві нашому, співайте!
СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Лк 24, 46. 26
Алілуя, алілуя, алілуя.
Необхідно було постраждати Христові
та воскреснути з мертвих,
і так увійти у свою славу.
ЄВАНГЕЛІЄ
Йн 16, 20-23а
† Читання святого Євангелія від Йоана.
Того часу Ісус сказав своїм учням:
20 Істинно, істинно кажу вам: ви будете плакати і ридати, а світ зрадіє; ви печальні будете, та печаль ваша за радість буде. 21 Жінка, коли родить, терпить скорботу, бо прийшла година її; коли ж породила дитя, вже не пам’ятає скорботи від радости, тому що народилася людина на світ. 22 Так і ви маєте печаль нині; але Я знову побачу вас, і зрадіє серце ваше, і радости вашої ніхто не відбере від вас. 23 І в той день ви не спитаєте Мене ні про що.
МОЛИТВА ВІРНИХ
Метою земного життя людини є спасіння і життя вічне; пам’ятаючи про це, молімося з довірою:
1. Молімося за святу Церкву, щоби вона за жодних обставин не вагалася проголошувати Христове Євангеліє.
2. Молімося за Святішого Отця, щоби він, наслідуючи Христа, власним прикладом заохочував усіх людей жити вірою та любов’ю.
3. Молімося за священиків, щоби вони, присвятивши своє життя служінню Господній Церкві, ревно поширювали Боже Царство.
4. Молімося за молодь, щоби вона дбала про спасіння власної душі та в усьому керувалася Господніми заповідями.
5. Молімося за померлих, щоби Син Чоловічий зустрів їх на світанку воскресіння та разом зі Святими й Ангелами привів їх у славу Отця.
6. Молімося за нас, зібраних довкола Господнього вівтаря, щоби ми, смиренно несучи свій хрест за Ісусом, були вдячні Богові за сили, які Він нам дає.
Господи Ісусе Христе, наш Спасителю, вислухай молитви своїх дітей і допоможи нам вірно йти за Тобою. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.
МОЛИТВА НАД ДАРАМИ:
Просимо, Господи, прийми милостиво приношення своєї родини, * щоби, перебуваючи під Твоїм захистом, вона не втратила отриманих дарів і унаслідувала вічні. Через Христа, Господа нашого.
Префація про Вознесіння № 18-19
АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Христос, наш Господь, був виданий за гріхи наші * і воскрес для нашого оправдання. * Алілуя.
МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо, Господи: оточуй батьківською опікою своїх вірних, † яких Ти відкупив стражданнями Твого Сина, * і вчини, щоби вони завжди перебували в радості Його воскресіння. Котрий живе і царює навіки вічні.
За матеріалами: КМЦ, Наша Парафія
Олександр Кривенко
krivenkokorr@ukr.net
+380 63 241 3681
https://kryvenko-maranata.blogspot.com/2020/05/22-pjyat-6-vel-tyzh.html
(біл) П’ятниця VI Великоднього тижня
Християнський підхід до страждання радикально відрізняється від поглядів сучасного світу. Реальність без Бога не розуміє в більшості випадків природи людини, а перед обличчям страждання є абсолютно безпорадною. Таким чином, раціональний світ намагається фальсифікувати або приховувати страждання. Простий приклад жінки, що народжує, пояснює все так глибоко і ясно, що інші слова не потрібні.
Початок Новенни до Святого Духа (Щоденно з Богом, стор. 356)
Або (біл) довільний спомин св. РИТИ КАССІЙСЬКОЇ, монахині
Народилася у 1381 році в Сполетто в Італії. Ще в ранньому віці вона прагнула вступити до монастиря, але батьки готували її до подружнього життя. Покірна їхній волі, вона вийшла заміж за брутального чоловіка, який став причиною багатьох її страждань. Згодом її чоловік загинув, а діти померли під час епідемії. Св. Рита вступила до монастиря Августіянок в Кассії. Мала особливу побожність до страстей Господніх і отримала стигмати тернового вінця, які упродовж 15 років, аж до самої смерті, приносили їй багато страждань. Померла 22 травня 1447 року у віці 66 років, з яких сорок провела в монастирі. Є покровителькою в безнадійних справах.
Спільні Меси: про монахиню
АНТИФОН НА ВХІД
Ти викупив нас, Господи, своєю Кров’ю, * з кожного племені, мови, люду, і народності, * і зробив нас царством і священиками Богу нашому. * Алілуя.
КОЛЕКТА
Боже, Ти Христовим воскресінням повернув нам вічне життя, † скеруй наші прагнення до Виконавця нашого спасіння, який сидить по Твоїй правиці, * і, коли наш Спаситель прийде у славі, зодягни блаженним безсмертям усіх відроджених у Хрещенні. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Господи, просимо Тебе: обдаруй нас щедро мудрістю хреста і відвагою, котрими Ти благоволив наділити святу Риту, † щоби ми, страждаючи разом із Христом, * змогли повніше взяти участь у Його пасхальній тайні. Котрий з Тобою живе та царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Діян 18, 9-18
Читання з Діянь Апостолів.
9 У видiннi вночi Господь сказав Павловi: «Hе бiйся, але говори i не замовкай, 10 бо Я з тобою, i нiхто не вчинить тобi зла, тому що в Мене багато є людей у цьому мiстi». 11 I вiн залишався там рiк i шiсть мiсяцiв, навчаючи їх слова Божого.
12 Коли Галлiон був проконсулом в Ахаї‚ юдеї однодушно напали на Павла i привели його на судилище, 13 говорячи, що вiн навчає людей шанувати Бога не за законом. 14 Коли ж Павло хотiв вiдкрити уста, Галлiон сказав юдеям: «Юдеї! Якби була будь-яка несправедливість або ж злий умисел, тодi б я мав причину вислухати вас, 15 а коли йде суперечка про вчення та про iмена i про закон ваш, то розберiться самi; я не хочу бути суддею в цьому». 16 I прогнав їх вiд судилища. 17 А всi еллiни, схопивши Сосфена, начальника синагоги, били його перед судилищем; Галлiон же анітрохи не турбувався про це.
18 Павло, пробувши ще чимало днiв, попрощався з браттями i вiдплив до Сирiї (i з ним Акила i Прискiлла), обстригши голову в Кенхреях, за обiтницею.
Слово Боже.РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 47 (46), 2-3. 4-5. 6-7
Наш Бог великий – Цар землі всієї.
2 Всі народи, заплещіть руками, вигукніть до Бога голосом радости. 3 Бо Господь Всевишній страшний, — великий Цар усієї землі. 4 Він підкорив людей нам, і народи — під ноги наші. 5 Обрав нам насліддя наше, красу Якова, якого полюбив. 6 Зійшов Бог при окликах радости, Господь — при звуках сурмних. 7 Співайте Богу нашому, співайте! Співайте Цареві нашому, співайте!
СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Лк 24, 46. 26
Алілуя, алілуя, алілуя.
Необхідно було постраждати Христові
та воскреснути з мертвих,
і так увійти у свою славу.
ЄВАНГЕЛІЄ
Йн 16, 20-23а
† Читання святого Євангелія від Йоана.
Того часу Ісус сказав своїм учням:
20 Істинно, істинно кажу вам: ви будете плакати і ридати, а світ зрадіє; ви печальні будете, та печаль ваша за радість буде. 21 Жінка, коли родить, терпить скорботу, бо прийшла година її; коли ж породила дитя, вже не пам’ятає скорботи від радости, тому що народилася людина на світ. 22 Так і ви маєте печаль нині; але Я знову побачу вас, і зрадіє серце ваше, і радости вашої ніхто не відбере від вас. 23 І в той день ви не спитаєте Мене ні про що.
МОЛИТВА ВІРНИХ
Метою земного життя людини є спасіння і життя вічне; пам’ятаючи про це, молімося з довірою:
1. Молімося за святу Церкву, щоби вона за жодних обставин не вагалася проголошувати Христове Євангеліє.
2. Молімося за Святішого Отця, щоби він, наслідуючи Христа, власним прикладом заохочував усіх людей жити вірою та любов’ю.
3. Молімося за священиків, щоби вони, присвятивши своє життя служінню Господній Церкві, ревно поширювали Боже Царство.
4. Молімося за молодь, щоби вона дбала про спасіння власної душі та в усьому керувалася Господніми заповідями.
5. Молімося за померлих, щоби Син Чоловічий зустрів їх на світанку воскресіння та разом зі Святими й Ангелами привів їх у славу Отця.
6. Молімося за нас, зібраних довкола Господнього вівтаря, щоби ми, смиренно несучи свій хрест за Ісусом, були вдячні Богові за сили, які Він нам дає.
Господи Ісусе Христе, наш Спасителю, вислухай молитви своїх дітей і допоможи нам вірно йти за Тобою. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.
МОЛИТВА НАД ДАРАМИ:
Просимо, Господи, прийми милостиво приношення своєї родини, * щоби, перебуваючи під Твоїм захистом, вона не втратила отриманих дарів і унаслідувала вічні. Через Христа, Господа нашого.
Префація про Вознесіння № 18-19
АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Христос, наш Господь, був виданий за гріхи наші * і воскрес для нашого оправдання. * Алілуя.
МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо, Господи: оточуй батьківською опікою своїх вірних, † яких Ти відкупив стражданнями Твого Сина, * і вчини, щоби вони завжди перебували в радості Його воскресіння. Котрий живе і царює навіки вічні.
За матеріалами: КМЦ, Наша Парафія
Олександр Кривенко
krivenkokorr@ukr.net
+380 63 241 3681
https://kryvenko-maranata.blogspot.com/2020/05/22-pjyat-6-vel-tyzh.html
субота, 16 травня 2020 р.
Бувши похованi з ним у хрещеннi, в Hьому ви i співвоскресли вiрою в силу Бога, Який воскресив Його з мертвих
Святий Андрій Боболя (1591 - 1657 рр.) |
(біл) Субота V Великоднього тижня
https://bit.ly/2WDtAQq
Перспектива переслідування не наповнює нас радістю. Ніхто не прагне, щоби хтось його ненавидів. Це простий наслідок нашого вибору та факту, який показує нам, як сильно відрізняються цінності цього світу від Христового вчення. Вибираючи Його, автоматично стаємо в опозиції до світу навколо нас. На щастя, ми знаємо, хто переміг у цій битві. Тому ми не так сильно боїмося.
Або (черв) довільний спомин св. Андрія БОБОЛІ, пресвітера і мученика
Святий Андрій Боболя народився у 1591 р., у 1611 р. вступив до Ісусового Товариства. Після закінчення навчання у Вільненській Академії і рукоположення працював серед католиків східного обряду. Загинув мученицькою смертю 16 травня 1657 році у Янові Поліському.
Спільні Меси: про одного мученика у Великодній період (стор. 124)
АНТИФОН НА ВХІД:
12 Бувши похованi з ним у хрещеннi, в Hьому ви i співвоскресли вiрою в силу Бога, Який воскресив Його з мертвих. * Алілуя. (Кол 2, 12)
КОЛЕКТА:
Всемогутній, вічний Боже, Ти хрестильним відродженням благоволив обдарувати нас небесним життям; † вчини, щоби ті, котрих Ти, виправдовуючи, удостоїв безсмертя, * з Твоєю допомогою дійшли до повноти слави. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе та царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Боже, Ти смертю свого Сина схотів зібрати своїх розпорошених дітей; † вчини, щоби ми ревно співпрацювали в ділі Христа, * за яке пролив свою кров святий Андрій, мученик. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе та царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Діян 16, 1-10
Читання з Діянь Апостолів.
Тими днями прибув Павло до Дервії і Лістри. I ось був там один ученик на iм’я Тимофiй, у якого мати була юдеянка, що увiрувала, а батько — еллiн, 2 i про якого свiдчили браття, що перебували в Лiстрi та Iконiї. 3 Павло захотiв узяти його з собою; i взявши, обрiзав його заради юдеїв, що були в тих мiсцях; бо всi знали про батька його, що вiн був еллiн. 4 Проходячи ж по мiстах, вони передавали вiрним дотримуватися постанов, схвалених апостолами i пресвiтерами в Єрусалимi. 5 I церкви утверджувалися вiрою i повсякденно зростали кiлькiсно.
6 Коли ж вони пройшли Фригiю та Галатiйську країну, заборонив їм Святий Дух проповiдувати слово в Асiї. 7 Дiйшовши до Мiсiї, вони поривалися йти у Вифинiю; але Дух не допустив їх. 8 Перейшовши ж Мiсiю, вони зiйшли в Троаду. 9 I було Павловi вночi видiння: один муж, македонянин, стояв i благав його, кажучи: «Прийди до Македонiї i допоможи нам». 10 Пiсля цього видiння зараз же ми вирiшили йти до Македонiї, зрозумiвши, що нас покликав Господь благовiстити там.
РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 100 (99) - Псалом [Давида] хвалебний, 2-3. 5.
Прославте Бога, всі земні народи.
2 Служіть Господу з радістю. Ідіть перед лице Його з піснями хвали. 3 Знайте, що Він — Господь Бог наш, Він створив нас. Ми — народ Його і вівці пастви Його. 4 Входьте у ворота Його з хвалою, у двори Його — з піснями хвальними. Хваліть Його і прославляйте ім’я Його. 5 Бо Господь милосердний, милість Його вічна й істина Його з роду в рід.
СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Кол 3, 1
Алілуя, алілуя, алілуя.
Отже, коли ви з Христом воскресли,
то горішнього шукайте –
того, де Христос сидить праворуч Бога.
ЄВАНГЕЛІЄ
Йн 15, 18-21
† Читання святого Євангелія від Йоана.
Того часу Ісус сказав своїм учням: 18 Якщо світ вас ненавидить, знайте, що Мене перше, ніж вас, зненавидів. 19 Якби ви були від світу, то світ любив би своє; а оскільки ви не від світу, але Я обрав вас від світу, тому ненавидить вас світ. 20 Пам’ятайте слово, яке Я сказав вам: раб не більший за господаря свого. Якщо Мене гнали, то гнатимуть і вас; якщо Мого слова дотримувались, будуть дотримуватись і вашого. 21 Та все те чинитимуть вам за ім’я Моє, тому що не знають Того, Хто послав Мене. Слово Господнє.
МОЛИТВА ВІРНИХ
Субота – це день, у який ми особливо вшановуємо Пресвяту Діву Марію; представмо Господу за Її заступництвом наші смиренні прохання:
1. Молімося за святу Церкву, щоб їй не бракувало ревних священиків, котрі за прикладом святого апостола Павла служили би людям.
2. Молімося за Святішого Отця, щоби він зміцнював вірних, приводив до Церкви заблукалих, а неприятелів переконував любов’ю.
3. Молімося за нашу Батьківщину, про мир та щоб усі її громадяни, керуючись Господніми заповідями, працювали для блага України та суспільства.
4. Молімося за священиків і семінаристів, щоб усвідомлення того, що їх обрав Господь, наповнювала їхні серця вірністю обраній життєвій дорозі.
5. Молімося за всіх померлих, особливо за тих, хто загинув, захищаючи Україну, нехай тішаться вічним миром.
6. Молімося за нас самих, щоби ми у служінні Богу з допомогою Непорочної Діви Марії мужньо переносили труднощі та протистояли спокусам.
Господи, Ти ведеш свою Церкву і віддані Тобі душі своїми стежками, допоможи, щоби ми ніколи не відійшли від Тебе. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.
МОЛИТВА НАД ДАРАМИ:
Просимо, Господи, прийми милостиво приношення своєї родини, * щоби, перебуваючи під Твоїм захистом, вона не втратила отриманих дарів і унаслідувала вічні. Через Христа, Господа нашого.
Префація Великодня № 13-17
АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ:
Отче, молю, щоб усі в нас були одно, * щоб світ увірував, що Ти Мене послав, – говорить Господь. * Алілуя.
МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ:
Просимо, Господи: оточуй батьківською опікою своїх вірних, † яких Ти відкупив стражданнями Твого Сина, * і вчини, щоб вони завжди перебували в радості Його Воскресіння. Котрий живе і царює навіки вічні.
Джерела: КМЦ, Наша Парафія
https://kryvenko-maranata.blogspot.com/2020/05/16-v.html