Ватикан про християнську любов до моряків і рибалок
У другу неділю липня християнська спільнота відзначає Неділю моря, яка покликана засвідчити близькість до моряків та рибалок, що проводячи значну частину свого часу поза домівками, далеко від своїх родин і близьких, часто ризикуючи життям, забезпечують функціонування світової економіки, адже значна частина товарів і речей, які маємо у своїх домівках, або матеріалу, з якого вони виготовлені, були доставлені кораблями.У своєму спеціальному посланні з нагоди дня, в якому Церква закликає вірних до вдячності людям, від яких значною мірою залежить наш комфорт, кардинал Петер Турксон, Префект Дикастерії сприяння цілісному розвиткові людини, наголосив на необхідності встановлювати з людьми моря «людські зв’язки», допомагаючи їм долати самотність та депресію. Адже згідно з останніми дослідженнями, депресія, що веде до самогубства, є сьогодні серед головних причин смертності працівників цієї галузі. Слід також приділяти більше уваги їхнім родинам, які на тривалі періоди часу залишаються без чоловіка й батька, створюючи відповідні групи взаємодопомоги.
В наш час, як зауважує кардинал Турксон, викликом для людей моря стала необхідність захисту від терористичних загроз, яка не повинна, однак, виливатися в обмеження доступу до портів. Порти, у свою чергу, слід невідкладно перетворювати у «безпечні місця», вільні від дискримінації та страху, але радше оснащені відповідними засобами для підтримки здоров’я моряків.
Неділя моря – це також нагода пригадати про необхідність дотримання прав робітників морської галузі. Це право на справедливий заробіток і на захист від зловживань та визискування, жертвами яких вони часто стають. А відповідальним за судноплавство пригадується про боротьбу із загрозами піратства.
У своєму посланні Префект Дикастерії сприяння цілісному розвиткові людини присвятив окрему згадку рибальству та рибалкам, які цього року будуть в центрі уваги Всесвітнього конгресу Морського апостоляту, що відбуватиметься у жовтні на Тайвані. Він зазначає, що хоч їхня професія належить до найнебезпечніших, заробітки рибалок є нижчими від моряків, а сама галузь часто позначена випадками примусової праці, незаконного вилову риби й іншими зловживаннями. Для подолання негативних явищ заохочується до співпраці між представництвами Морського апостоляту різних країн, які дбають про захист прав рибалок.
За матеріалами Радіо Ватикану
http://kryvenko-maranata.blogspot.com/2017/07/blog-post.html