четвер, 25 травня 2017 р.

Без сорому вмій перехреститися

Без сорому вмій перехреститися
http://kryvenko-maranata.blogspot.com/2017/05/25-bez-soromu-vmij-perehrestitisja.html
Пастирське послання Конференції римсько-католицьких Єпископів України з нагодиі Тижня виховання (на неділю 28 травня2017 року)

Любі друзі! Брати і сестри у Христі Ісусі!

Першого червня Церква особливо молиться за всіх дітей. Людина, кожна людина, є Даром Божим і живе повнотою життя і в дитинстві, і в юності, і в зрілому віці, і так само у глибокій старості. Кожен день ми повинні пережити, незважаючи на вік так, наче це наш єдиний день у житті, від якого залежить визначення для вічності.

Наші молитви за дітей про захист для них від моменту натурального зачаття, через раннє дитинство, перші шкільні роки є турботою про майбутнє Церкви і всього світу. Після молитви за дітей з 2 до 8 червня кожного року рішенням Конференції єпископату України маємо можливість духовно підтримати нашу молодь.

У ці дні, на початку червня, будемо ревно просити Небесного Отця, щоб захищав молодих людей, які зазнають численних небезпек і духовних, і фізичних. Ці небезпеки сьогодні ще страшніші, ніж 20 або 40 років тому. Молодь живе у специфічній атмосфері, яку формують засоби масової інформації і комунікації. Молодій людині сьогодні складніше захиститися від багатьох загроз, які в різних формах немов полюють на безневинні душі.

Тому, молоді друзі, прийміть по-перше з довірою поради старших братів і сестер в особі батьків, вчителів та вихователів. Не знаємо людини, яка б не була вдячна за пораду, отриману від тих, хто не побоявся відкрито сказати про небезпеку. Добре мати багато друзів. Але дуже важливо бачити у наших батьках, вихователях і священиках тих, хто дбає про наше майбутнє. Навіть якщо вони нас не хвалять, навіть якщо кажуть нам те, чого би ми не хотіли чути у цю мить. Важливо – бути вдячними за те, що їхні поради дозволяють нам уникнути того, що здатне зруйнувати щасливе майбутнє.

По-друге. Молодь є відважною. Це величезне багатство молодої людини, коли вона, не дивлячись ні на що, може сказати правду і таку правду, за яку можна заплатити високу ціну. Скільки молодих людей віддали життя або здоров'я, коли під час правління тоталітарної системи все відкрито назвали своїми іменами. Така ваша відвага нехай проявляється й тоді, коли потрібно зробити відважний вибір і перемкнути канал або сторінку в інтернеті, щоби не ковтнути того, що забруднює нашу внутрішність.

Третє. Молоді серця завжди переповнені свіжими емоціями. Як природа навесні тішить нас чудовими квітами і зеленню, так і молода людина навесні свого життя готова ділитися красою і любов'ю з усіма, і одночасно очікує взаємної любові. У цьому процесі закоханості і пошуку любові бувають і розчарування, і образи, і переживання глибокої депресії. Тому Бог Отець на всі наші сердечні проблеми дав нам Найсвятіше Серце Ісуса, сповнене доброти і любові, і Чисте Непорочне Серце Діви Марії, нашої Небесної Матері. Між цими Серцями потрібно і нам заховати наші, часто заплутані, серця.

Четверте. Активність молодої людини дає можливість займатися багатьма речами одночасно. Молодій людині все цікаво і всюди хочеться побувати. Це добре. У світі є багато цікавого. Світ ще більш цікавий, ніж інтернет. У наших планах, в навчанні, у всіх турботах та у відпочинку ми повинні знайти місце для спокійної молитви. Від цього залежить майбутнє. Так як готуємося до виконання обов'язків у своїй професії, точно так само своє майбутнє ми повинні побудувати на розмові з Богом. Буває, що і диплом, на який ми розраховували в молодості, може не знадобитися. Але Господь ніколи ще не підвів того, хто уповає на Нього і хто знаходить час на спілкування з Господом. Якщо будеш молитися кожен день і часто сповідатися, то навіть коли через необережність впадеш у якусь глибоку і брудну яму, Господь завжди тебе витягне!

Тому май завжди при собі Розарій, хрестик, медальйончик Матері Божої і з вірою, без сорому перед людьми, молися. Без сорому вмій схилити коліна перед іконою або перед хрестом, і без сорому вмій перехреститися перед їжею в їдальні, кафе або ресторані.

І тоді скрізь і повсякчас буде супроводжувати тебе благословення Бога, Який дав нам життя, дозволяє нам радіти цим життям і готує для нас повноту радості в Небі.

Нехай благословить Вас, дорогі наші молоді друзі, і всіх ваших близьких, батьків, вчителів і ваших священиків Всемогутній і Милосердний Бог Отець, Син і Дух Святий. Амінь.

24 травня 2017 року

N. 22 / 2017

Архієпископ та Єпископи Конференції Римсько-Католицької Церкви в Україні

неділя, 14 травня 2017 р.

Літургійні читання на V великодню неділю, рік А (РКЦ)

Літургійні читання на V великодню неділю, рік А (РКЦ)

Перше читання 
Діянь Апостолів 6, 1-7
Тими днями, коли зростала кількість учнів, почалися нарікання елліністів на юдеїв, що, мовляв, їхніх вдів занедбують  при щоденному слу­жінні. Скликавши громаду учнів, Дванадцятеро сказали: «Не годиться нам, облишивши Боже Слово, прислуговувати при столах. Виберіть, брати, з-поміж вас добре засвідчених сімох мужів, сповнених Духа та мудрості, й ми по­ставимо їх на це служіння. Ми ж постійно перебуватимемо в молитві та служінні слова!» Всій громаді сподобалося це сло­во. І вони вибрали Стефана – му­жа, сповненого віри і Святого Ду­ха, Филипа, Прохора, Никанора, Тимона, Пармена і Миколу, прозеліта з Ан­ті­охії. Їх поставили перед апостолами, і, помолившись, ті поклали на них ру­ки. А Боже Слово росло; кількість уч­нів у Єрусалимі дуже множилася; також і серед священиків дуже багато були слухняними вірі.
Слово Боже

Псалом респонсорійний Пс 33, 1-2. 4-5. 18-19

Яви нам милість, бо в Тобі надія. 
Або: Алілуя. Вигукуйте з радості в Господі, праведні, – * праведним личить хвала. 
Прославляйте Господа на гуслах, * на десяти­струнному інструменті Йому вигравайте. 
Бо Господнє слово праведне, * і всі Його діла вірні. 
Він любить праведність і справедли­вість, * Господ­ньою милістю земля повна. 
Адже очі Господні на тих, які Його бояться, * котрі покладають надію на Його милосердя, щоби спасти їхні душі від смерті, * прогодувати їх під час голоднечі. 

Друге читання 1 Пт 2, 4-9 

Читання з Першого Послання святого апостола Петра

Улюблені! Приходячи до Господа – живого Каменя, знехтуваного людьми, але Богом вибраного, дорогоцінного, і ви самі, немов живе каміння, споруджаєтесь в духовний дім, щоби бути святим священством, прино­си­ти духовні жертви, приєм­ні Бо­гові, через Ісуса Христа. Адже в Писанні зазначено: «Ось, Я кладу на Сіоні камінь наріжний, вибраний, коштовний; і хто вірить у Нього, не буде засоромлений». Отже, для вас, які вірите, – честь, а для тих, хто не ві­рить, – «камінь, яким знехтува­ли бу­дівничі, він став наріжним» та «каменем спотикання, і скелею спокуси». Вони спотикаються, не ві­рячи в Слово; на це вони й постав­лені. А ви – рід вибраний, царське свя­щенство, святий народ, люд при­дбаний, аби звіщати чудесні діла Того, хто вас покликав із темряви до свого дивовижного світла. Слово Боже 

Спів перед Євангелієм Йн 14, 6 
Алілуя, алілуя, алілуя 
Я є дорога, і правда, і життя! 
Ніхто не при­ходить до Отця, якщо не через Ме­не. 
Алілуя, алілуя, алілуя 

Євангеліє Йн 14, 1-12 † 

Читання святого Євангелія від Йоана 

Того часу Ісус сказав своїм учням: «Хай не тривожиться ваше сер­це: віруєте в Бога і в Мене вір­те. В домі Мого Отця багато осель. Якби так не було, то чи Я сказав би вам, що йду приготувати вам міс­це? І коли піду та приготую вам міс­це, то Я знову прийду і візьму вас до себе, щоби де Я, там і ви були. А куди Я йду, ви дорогу знаєте». Каже Йому Тома: «Господи, ми не знаємо, куди Ти йдеш. Тож як мо­жемо знати дорогу?» Ісус говорить йому: «Я є дорога, і правда, і життя! Ніхто не при­ходить до Отця, якщо не через Ме­не. Якби ви Мене знали, то знали б і Мого Отця. Відтепер знаєте Його і бачили Його!» Каже Йому Филип: «Господи, по­кажи нам Отця, – і цього нам вис­тачить». Говорить йому Ісус: «Стільки ча­су Я з вами, і ти не знаєш Мене, Фи­ли­пе? Хто Мене бачив, той і Отця ба­чив. Як же ти говориш: “Покажи нам Отця?” Хіба ти не віриш, що Я є в Отці, й Отець є в Мені? Слова, які Я кажу вам, не від себе кажу. Отець, який у Мені перебуває, – Він і творить діла свої. Вірте Мені, що Я в Отці, а Отець у Мені. Якщо ж ні, то через самі діла вірте. Воістину, воістину кажу вам, що той, хто вірить у Мене, діла, які Я роблю, робитиме і він – навіть більші від них чинитиме, бо Я іду до Отця. Слово Господнє 


Біблійні роздуми

Що важливе для Ісуса? 13 Травня 2017, 18:58 1290 о. Валентин Матушевський   Роздуми над Словом Божим на V Великодню неділю, рік А   Тайна Вечеря, остання година перебування з учнями, треба встигнути сказати дві найважливіші справи: По-перше. «Нехай не тривожиться серце ваше». Глибину подій, що мають статися найближчим часом, можна визначити фразою «йду приготувати для вас місце». По-друге. Так як колись Бог Отець, після створення світу, на своє місце поставив людей (плодіться й розмножуйтеся, і наповнюйте землю, оволодійте нею, і пануйте над морськими рибами, і над птаством небесним, і над кожним плазуючим живим на землі! — Буття 1, 28), так Ісус на своєму місці залишає учнів. Залишає їм свою силу: «Хто вірує в Мене, той учинить діла, які чиню Я, і ще більші від них він учинить, бо Я йду до Отця». Але окрім сили, кладе на них велику відповідальність — наслідувати Його в усьому, особливо в Його вірності волі Небесного Отця. А це немало, бо Він спромігся так прожити, що наприкінці ствердив: «Хто бачив Мене, той бачив Отця…» Сьогодні ми є учнями Ісуса. Хочемо чи ні, нашим життям ми малюємо образ Бога в сьогоднішньому світі. Навколо нас є стільки розумних, добрих, однак невіруючих людей. Може, в мозаїці нашого життя вони не змогли помітити Справжнього Бога? Вже під час Тайної Вечері ця справа лежала на серці Ісуса Христа.


Джерело: CREDO: http://credo.pro/2011/05/116105

http://credo.pro/2017/05/116177

субота, 13 травня 2017 р.

Під захистом Марії ми є в світі, як ранні зірки

Під захистом Марії ми є в світі, як ранні зірки


Бог сотворив нас як надію за інших. Ми не хочемо бути викиненою, аботованою надією. Надія може здійснитися тільки завдяки іншому життю. Під захистом Марії ми є в світі, як ранні зірки. Молоде обличчя церкви сяє, коли є месійною, приймаючою, свободною, вірною... Бідна засобами, але багата любов'ю... Я молюся за всіх, особливо за хворих, затриманих, залишених, покинутих.  
Проповідь Папи Франциска під час Святої Меси з канонізацією Франциска і Гіацинти, дітей, котрим об'являлася Матір Божа. Паломництво Папи Франциска до Фатіми в 100-ту річницю об'явлень, 13 травня 2017 р.

За матеріалами: EWTN Ukraine
Олександр Кривенко

вівторок, 9 травня 2017 р.

Коріння християнського життя – родина

Коріння християнського життя – родина
http://kryvenko-maranata.blogspot.com/2017/05/10-korinnja-hristijanskogo-zhittja-rodina.html
Як є в родині Божий лад, як чоловік жінку любить і шанує, жінка чоловіка слухає і помагає йому, а родичі добре виховують своїх дітей, а діти шанують і слухають своїх родичів, так довго і в життю кожного зокрема є християнський, Божий лад. Не має тоді християнин великих спокус до гріхів, легко йому прийде в цілім життю заховувати Божий знак.

Така Божа християнська родина буде і школою, і великою поміччю до християнського життя. І діти будуть на хвалу Божу, на потіху родичів, колись стануть правдивими християнами, і родичі будуть праведно жити в ласці у Бога і свято у Бозі вмирати.
Але коли закрадеться якийсь тяжкий гріх, що нищить і псує життя родинне, тоді дуже трудно буде християнинови задержатися на дорозі Божого знаку. Один гріх тягне за собою много інших, за прокльонами і свареннями прийде п’янство, може невірність, згіршення, забуття на Богу, на совість, та й буде стелитися дорога до вічного погублення.
З того йде така наука: хочеш бути праведним християнином, хочеш спасти свою душу, передусім дивись, чи в хаті все в тебе в ладі.
Дивіться ось на ту деревину: сохне, нидіє, плодів не дає. Чому так? Земля добра та обкопана, вогкости, дощу досить. Чому-то на ній або вже цвіт відпадає, або плоди ще не достиглі? Певно, в корінню причина лиха, якісь хробаки, або тертиці, або миші – не знати що – корінь нищать, та й з того походить усе зло.
Відай, так само буває і в вашім життю. Коріння християнського життя – родина. Хочеш поправити зло, поглянь, чи в родинні все так, як Бог приказав, приложи руку до поправи зла, що там закралось, і в усім дійдеш до ладу.
1913 р., березень-квітень, Львів.
Із праці Митрополита Андрея Шептицького“Божа сійба”
http://kryvenko-maranata.blogspot.com/2017/05/10-korinnja-hristijanskogo-zhittja-rodina.html

Молитва митрополита Андрея Шептицького за українську родину

Молитва митрополита Андрея Шептицького за українську родину
http://kryvenko-maranata.blogspot.com/2017/05/-09-molytva-sheptyckogo-za-ukrainsku-rodynu.htmlБоже великий, Боже отців наших!

Дай нашому народові якнайбільше добрих, святих християнських родин.

Дай нам таких батьків, які голосно й відверто признавалися б до божественної Твоєї Євангелії і до Твоєї служби.

Дай нам батьків, які для своїх дітей були б прикладом християнського життя, правдивими опікунами та добрими провідниками в житті.

Дай нам таких матерів, що вміли б добре, по-християнськи виховувати своїх дітей, а для своїх чоловіків були б поміччю, потіхою та доброю радою.

Дай нам таких дітей, які були б потіхою та славою батьків і красою свого народу.

Благослови, всемогутній Боже, український нарід.

Даруй йому ласку вірно Тобі служити і доступити колись вічної нагороди в небі, бо Тобі, Боже, у Святій Тройці єдиний, Отче, Сину і Духу Святий, належиться вся слава, честь і поклін на віки вічні. Амінь.

http://kryvenko-maranata.blogspot.com/2017/05/-09-molytva-sheptyckogo-za-ukrainsku-rodynu.html